Výstavba kúpeľa z blokov

Pri výstavbe kúpeľného domu z blokov potrebuje každý poznať niektoré dôležité vlastnosti. Pokiaľ ide o jeho vlastnosti, penové bloky sú oveľa lepšie pre úsporu tepla ako iné stavebné materiály. Na druhej strane sú nižší v tuhosti, preto sa používajú veľmi riskantné na výstavbu dvoch alebo viacerých podlahových budov. Z toho vyplýva, že budúci kúpeľ, ak ho postavíme z penových blokov, bude určite jednou -.

Plán výstavby budovy kúpeľa je vypracovaný rýchlosťou: počet ľudí súčasne, celkovú veľkosť budovy, výška stien a kusov pre izby, okná a dvere, strechy s podkrovím alebo bez podkrovia alebo bez podkrovia ako aj prvky ochrany tepla.

Pred výstavbou musíte zostaviť zoznam všetkých potrebných stavebných materiálov, ako aj vybavenia pre zariadenie kúpeľa (vykurovací alebo vodný vykurovací kotol, prívod vody a kanalizácie, elektrický kábel atď. p.). Je žiaduce, aby ich dodávateľ bol jedným obchodom alebo základňou stavebných materiálov-to výrazne zníži náklady na budovu prostredníctvom prepravy a nakladania a vykladania.

Základom akejkoľvek štruktúry je teda základ. Pri použití penových blokov sa čas a zdroje na vyplnenie základu výrazne znížia: penové betónové bloky s významnými materiálmi, a preto je fyzická veľkosť a hĺbka základu takmer 2 -krát menej. Je však lepšie, aby sa to stalo. Zároveň nezabudnite, že medzi nadáciou a murivom stien musí existovať drenážna vrstva — to zvýši životnosť budúcej budovy.

Konštrukcia stien vane nás bude trvať minimálne, pretože veľkosť penových blokov je oveľa väčšia. Okrem toho roztok na križovatke blokov zamrzne oveľa rýchlejšie, pretože betónové penové bloky majú vysokú absorpciu vody.

Penové bloky, absorbujúce vlhkosť, strácajú svoje fyzikálne vlastnosti, uvoľnia sa, čo znamená, že naša budova má šancu rozpadať. Táto vlastnosť budovových penových blokov vykonáva nasledujúce operácie počas výstavby kúpeľa — vonkajšia omietka, vnútorná ochrana vody a izolácia.

Vonkajšia ochranná omietka stien sa vykonáva so štandardnou maltou konštrukcie cementu: 4 časti piesku, 1 časť cementu a 1 čiastočne vápno (namiesto neho ďalšie ochranné zmesi na vonkajšie použitie) sú 1,5-3 cm vo vrstve vo vrstve.

Vnútorná ochrana vody na stenách by sa mala vykonávať na základe toho, či budeme vyradení vo vnútri kúpeľa vo vnútri (najmä podšívky) alebo nie. Ak sú steny kúpeľov v budúcnosti pokryté keramickými dlaždicami, potom táto operácia prichádza k primárnej omietke na položenie samotnej dlaždice pridaním komponentov alebo prísad podporovaných vody. Ak sú steny nášho kúpeľného domu zatvorené drevom, potom v primárnej omietke pridávame ochranné kompozície proti vlhkosti a húb. V tomto prípade je potrebné produkovať základný náter vrstvy priméru — to nám poskytne najlepšiu priľnavosť lepidla dlaždíc a dodatočnú ochranu vlhkosti stien.

Rovnakým spôsobom bude metóda izolácie našej budovy závisieť od toho, aké budú steny v budúcnosti v budúcnosti v budúcnosti.

Nie je dôležité pri výstavbe kúpeľa pomocou penových blokov je zariadenie kanalizačných systémov a vykurovacích jednotiek. Systémy na prívod vody a voda by sa mali naplánovať aj vo fáze naplnenia nadácie a vykonávania inštalácie v druhej fáze stien stien (prvou fázou výstavby je výstavba rohov budovy, ktoré sa nosia zaťaženie) — Takto ušetríme na výrobných chrápoch v stenách, ich následnú izoláciu a problémy s kladením potrubí v už dokončenej budove.

Vykurovacia jednotka je vybavená počas inštalácie okien a dverí paralelne s inštaláciou dodávok vody a kanalizačných systémov. Je potrebné zvážiť, že pri inštalácii kovových plastických okien a dverí sa používa inštalačná pena (veľmi dobre sa spája a preniká do penového bloku).

Pri inštalácii ventilačného systému dostaneme aj ďalšiu ochranu stien pred vlhkosťou.

Ak sumarizujete, potom môžeme povedať, že pomocou penových betónových blokov pri výstavbe kúpeľného domova výrazne ušetríte stavebné materiály a prácu staviteľov.