Nástroj na čistenie komínov — Ako sa sadze eliminuje?

V súčasnosti je chemikália na čistenie komínov vynikajúcou náhradou za mechanickú metódu. Skladá sa z ich mikroskopických častíc, ktoré tvoria reakciu so živicou a zabraňuje tvorbe sadzí. V tomto článku opíšeme najobľúbenejšie chemické zloženie a ďalšie prostriedky a metódy na účinné čistenie potrubia.

Čo sa stane, ak komín nevyčistíte?

Formulár demonštruje nástroj na čistenie komínov

Mnohí môžu položiť otázku — „No, tento rok nevyčistím komín a čo je rovnaké?„A je potrebné každý rok eliminovať sadze, špiny a iné znečistenie. Ako sa ukázalo, sadze nepriaznivo ovplyvňuje nielen komínové kanály, ale aj ľudské zdravie. Predtým, ako o tom hovoríme, zistite, ako sa formuje? Sádanie je teda produktom nízkeho spaľovania paliva dostupného v Fireboxe. To znamená, že palivové drevo nasekané sekerou. Jeho množstvo priamo závisí od kvality paliva. Preto je možné pôdnu vrstvu občas znížiť. Stačí na zabezpečenie správneho spaľovania.

Teraz zisťme, čo sa stane, ak nesledujete dymové kanály a nevyčistíte ich. Po prvé, to znižuje účinnosť vykurovacieho systému. Komínové kanály sa začínajú zúžiť a ťah sa stáva menej. Steny potrubia, zatiaľ čo sa opotrebujú rýchlejšie. To všetko môže vo všeobecnosti viesť nielen k upchatiu, ale aj k dokončeniu blokovania komína. Po druhé, existuje vysoká pravdepodobnosť požiaru, pretože v potrubí môže byť oheň. Po tretie, SAZA nepriaznivo ovplyvňuje pľúca. Všetky tieto body už stačia na monitorovanie stavu komína.

Chemikálie na čistenie komína

Nástroj na čistenie komínov je uvedený vo videu

Ako viete, komín sa dá vyčistiť niekoľkými spôsobmi: chemické, mechanické a ľudové metódy. V mechanickej metóde sa zvyčajne používajú špeciálne vybavenie, kefy sa zvyčajne používajú. Pointa je, že nástroj na čistenie komína sa s nimi vezme na strechu a začne eliminovať sadze v potrubí, sadzí a nečistôt. Zvyčajne sa na to používa špeciálna kefka. V niektorých prípadoch sa používa palica, na ktorej sú pripevnené zaťaženie a ruffa na čistenie komína. Existujú niektoré zariadenia s rôznymi tryskami. Ale spravidla je takéto vybavenie na čistenie komína neúčinné.

Ďalšou metódou je chemická. Takýto čistiaci prostriedok na komíny má vzhľad tekutiny alebo suchého zloženia, ktoré je umiestnené v peci. Môže konať takto. Niektoré komponenty obsahujú špeciálne komponenty, ktoré interagujú s živicou a premenia ho na horľavú plyn, ktorý vyjde. Ostatné zmesi pri plynoch s vysokou teplotou, ktoré ničia usadeniny živice. Výsledkom je, že sadze sa rozpadne do pece. Stačí vyčistiť pec štetcom. Z najviac odporúčaných kompozícií je možné rozlíšiť:

«Stumpfyre» — vyvinutý a vytvorený v USA. Jeho účinnosť sa odhaduje na 84%. Obsahuje 4 komponenty vrátane octanu oloveného, ​​čo je zase obzvlášť toxický prvok. Preto táto zmes časom stratila svoju popularitu.

„Funny komín Sweep“ je najbezpečnejší, pretože neobsahuje chlór. Na začiatku a na konci sezóny pece je dôležité spáliť jeden protokol na čistenie komína „komín Sweep“. Zároveň je dôležité ho spáliť osobitne. Dym, ktorý sa tvorí počas horenia, interaguje so sadzami. Stáva sa krehkou. A po pár dňoch sa vyliala do pece. Potrebujete to odtiaľto eliminovať.

«Cominic» — vyvinutý a produkovaný v Českej republike. Aktívnou zložkou je chlorid meďnatého. Zloženie je veľmi efektívne. Je však potrebné si uvedomiť, že zmesi obsahujúce chlór sú škodlivé pre povahu a zdravie človeka.

Je tiež dôležité vedieť, že prvé a tretie kompozície („Stumpfyre“, „Cominic“) sa tvoria v priebehu spaľovacích plynov, ktoré majú nepríjemný zápach. Preto budete musieť miestnosť venovať.

Ľudový liek na čistenie komínov

Existuje niekoľko ľudových metód čistenia. Jedným z najobľúbenejších sú zvyšky zemiakov (kôra). V procese spaľovania sa vytvorí veľký ťah, vďaka čomu vyjde samotný sadze. Dobrý účinok je tiež spôsobený použitím prevarenej vody. 3 litre sa nalievajú do komína zhora. Je však dôležité zabezpečiť, aby sa hrdza nevytvorila. Preto je kachle po „umytí“ správne utopené. Táto metóda je veľmi účinná. V dôsledku čistenia uvidíte, ako vyjdú aj najstaršie ložiská.

Okrem navrhovaných metód je možné vykonať preventívne opatrenia.

Síran medi alebo kamenná soľ zabraňujú tvorbe sadzí — zmes kamennej soli by mala mať nasledujúci pomer: 5 častí soli, 7 častí dusičnanu, 2 časti koksu prášku.