Nové technológie, rýchle tempo života, mestský zhon — to všetko viedlo k tomu, že moderný človek by mal držať krok so všetkým a zaostáva za životom. A niekedy veľmi často sa stáva, že nie je čas premýšľať a vyzdobiť dom pre nejaký zložitý štýl dizajnu. Moderný človek sa usiluje o slobodu a jednoduchosť. A ak ste presne pre tých ľudí, ktorí majú naplánovanú každú minútu, potom pre vás bude ideálna voľba na zdobenie vášho domu štýlom minimalizmu. Je to ľahkosť a nesprávnosť. V dome navrhnutom v štýle minimalizmu neuvidíte zložité geometrické tvary, domýšľavosť, množstvo nábytku alebo ďalšie predmety. Hlavným princípom minimalizmu je funkčnosť a jednoduchosť. Najvýraznejším príkladom minimalizmu je japonský štýl interiéru, v ktorom má každá položka v dome svoj vlastný funkčný účel a nepriťahuje veľkú pozornosť. Všetky detaily interiéru sú harmonicky kombinované s priestorom.
Štýl minimalizmu zahŕňa určité finančné výdavky, pretože sa používajú hlavne kvalitné prírodné povrchové materiály — jedná sa o kameň, drevo, matné sklo, prírodné tkaniny a kov.
Nábytok by mal byť nízky, jednoduché formy (prísne geometrické, ale nie okrúhle). Farebná schéma interiéru by sa mala udržiavať vo svetle, pastelových farbách. Vrcholom interiéru bude slúžiť ako jasný nábytok na ľahkom pozadí.
Bude to perfektné, ak sú okná v miestnosti veľké, prechádzajú veľa svetla a vzduchu do domu. Nemali by byť zarámované v ťažkých zahalených závesoch. Minimalizované záclony čo najjednoduchšie, napríklad z bavlny alebo ľanu. Žalúzie sú povolené, tiež z prírodných materiálov. Ak máte vidiecky dom, z ktorých sa otvára malebná krajina, mali by ste úplne opustiť záclony. To vytvorí pocit blízkosti s prírodou, dá pocit mieru a slobody.
Minimalizmus by mal byť zvyčajne aspoň veci a doplnky, ale okrem funkčného nábytku bude váš domov oživiť drahé a cenné predmety. Môžu to byť knihy a fotografie na sklenených policiach, abstraktné obrazy, krásne jedlá v extravagantných formách, čerstvé kvety v keramických vázach a lampy matného skla, ktoré vytvárajú mäkké a jednotné osvetlenie.
Štýl minimalizmu bol stelesnený v polovici minulého storočia a dnes je naďalej relevantný, pričom sa zlepšuje vďaka novým dizajnérskym výtvorom a technológiám.
Оставить коммент.