Leštiaci mramor

Prírodný kameň sa považuje za populárny materiál prezentovaný v niekoľkých odrodách. Je to veľmi dopyt, pretože má početné pozitívne parametre. Jeho populárny poddruh je mramor, ktorý má pomerne vysoké náklady, pretože má veľa výhod a tiež sa líši v vynikajúci a jedinečný vzhľad. Na zachovanie tohto typu je však mimoriadne dôležité poskytnúť materiálu optimálnu a vysokú kvalitu starostlivosti. Na tento účel by sa mali používať vysoké kvalitné kompozície a je tiež dôležité ho vyleštiť. Všetky tieto akcie môžete robiť nezávisle a nebudú trvať veľa času.

Potreba leštenia

Je to leštenie, ktoré pôsobí ako konečný proces spracovania všetkých povrchov vytvorených z mramoru. Zaručuje bohatú a jasnú prirodzenú farbu tohto typu kameňa. Ak je to potrebné, je možné použiť špeciálne impregnácie, čo vylepšuje toto sfarbenie. Niektoré prostriedky majú vôbec jedinečné vlastnosti, ktoré sa tvoria povlaky.

Mramor je materiál s poréznou štruktúrou, preto nemá príliš vysokú pevnosť a odolnosť voči mnohým mechanickým vplyvom. Správne leštenie môže zvýšiť svoju stabilitu pred opotrebením a vzhľad rôznych trhlín alebo hranoliek.

Počas prevádzky mramorové povrchy pod vplyvom rôznych faktorov strácajú svoj pôvodný lesk a jedinečný vzhľad, preto v každom prípade, aby sa im vrátila príťažlivosť a jas.

V procese starostlivosti o mramor používajú žiadne kyseliny, pretože môžu spôsobiť značnú škodu na materiáli. To isté platí pre rôzne oleje a dokonca aj šťavy alebo vína, preto, keď sa dostanú na povrch, je dôležité rýchlo utrite škvrny.

Materiály na leštenie

Spočiatku je potrebné pripraviť nástroje a materiály, ktoré sú užitočné v procese tejto práce. Patria sem:

brúsny papier a mali by ste si vybrať niekoľko jeho čísel;

mäkká handra;

kryštalizátor;

brúsny stroj, ktorý je možné nahradiť špecializovaným zariadením navrhnutým na vyleštenie mramoru;

pemza;

vŕtačka vybavená rôznymi dýzami používanými pri práci s mramorom;

parafín;

piesok;

Špeciálne zloženie adhézneho zloženia s dvoma komponentmi;

abrazívne prvky;

Špeciálne nástroje, ktoré poskytujú optimálnu starostlivosť o mramor a je žiaduce, aby mali vosk.

Pred procesom priameho leštenia budete musieť venovať veľkú pozornosť kvalitným prípravným procesom.

Príprava

Sú to nasledujúce akcie:

Celý existujúci povrch je starostlivo preskúmaný, pretože je dôležité určiť prítomnosť akýchkoľvek defektov v nej alebo problémy. Ak existujú významné výmoly a praskliny, potom sú vyplnené špeciálnym zložením živicovej alebo cementu zmiešané s vápnom. Na to sa často používa aj tekuté sklo.

Ak sú zlomené prvky, potom sa prilepujú na umiestnenie pomocou špeciálneho syntetického lepidla. Je dôležité zvoliť zloženie, ktoré z hľadiska farby a priehľadnosti bude plne zodpovedať vzhľadu existujúceho mramorového povrchu. Dôvodom je skutočnosť, že po vykonanej práci by lepidlo nemalo byť viditeľné.

V prítomnosti trhlín sú zblízka špeciálni majstri, ktorí sú určení pre mramor.

Príprava spočíva aj v brúsení existujúceho povrchu.

Ako sa vykonáva brúsenie?

Dôležitým štádiom úplného spracovania mramorového povrchu je brúsenie. Práve to zaisťuje elimináciu rôznych defektov, ktoré sa vyskytujú počas prevádzky. Ak tento postup nevykonávate, je pravdepodobné, že mramor nebude trvať príliš dlho.

Pred brúsením sa základňa dôkladne odstráni pomocou vysávača, po ktorom sa spracuje so špeciálnymi organickými rozpúšťadlami.

Pomocou brúsneho papiera je povrchová hydratácia zabezpečená. Po prvé, používajú sa hrubé brúsivá a po odstránení významných nezrovnalostí a trhlín môžete použiť malé brúsivy. Je to prechod z veľkého brúsneho papiera na malý, ktorý poskytuje príjem v budúcnosti skutočne geniálneho a jedinečného povlaku.

Spravidla je pomerne veľká vrstva z povrchu odstránená v procese mletia, ak musíte pracovať s významnými povrchmi, je najlepšie použiť na tieto účely špecializované zariadenia, pretože táto práca môže trvať príliš veľa času ručne ručne.

Proces leštiaceho mramoru

Po starostlivej príprave môžete začať leštenie. Sú to nasledujúce akcie:

Spočiatku sa celý povrch po brúsení dôkladne vyčistí od všetkých znečistenia a zbytočných prvkov.

Vyberie sa metóda, ktorou sa bude vykonávať leštenie. Tento proces je možné implementovať manuálne alebo pomocou špecializovaného nástroja.

Ak nie je možné používať žiadne zariadenia, potom sa leštenie vykonáva samostatne. Aby ste to dosiahli, pripravte si špeciálny prášok, ktorý zahŕňa železo a síru. Je rovnomerne rozložený pozdĺž pripraveného povrchu, po ktorom sa všetky vzťahy vtierajú pomocou kusu tkaniny z pokožky. Akonáhle sa takéto spracovanie vykonáva, všetok mramor je pokrytý parafínom vtieneným mäkkým plátnom a musí byť suchý. Tieto diela zaistia ideálnu a jasnú brilanciu mramoru. V tomto prípade sa vytvorí povlak, ktorý chráni materiál pred rôznymi negatívnymi účinkami.

Smrek sa má použiť na leštenie so špeciálnymi zariadeniami, potom sa pripraví zodpovedajúci stroj. Práve na tom sa tento proces vykoná. Planhab je z neho úplne odstránený a plastové puzdro sa tiež odstráni. Sú umyté, po ktorých sú nainštalované na mieste. Až potom môžete začať leštenie. Leštiaci kruh je pripevnený, ku ktorému sa naleje optimálne množstvo prášku na leštenie. Môže pozostávať zo zinočnatého alebo diamantového prachu a často si tiež vyberá hliníkový prášok. Je napojený malým množstvom vody, po ktorej sa dobre trenie po celom kruhu. Zariadenie je zapnuté, po ktorom začína konzistentné leštenie celého mramorového povrchu.

Po leštení by ste sa mali ubezpečiť, že kvalita procesu. Na tento účel sa pripraví čistá handra, ktorá je utretá celým spracovaným povrchom. V blízkosti je zapnutá žiarovka, po ktorej sa na mramor musí nájsť odraz svetla. Ak je k dispozícii, môžeme povedať, že leštenie bolo dokončené správne a vysoké kvality.

Leštiaci mramor teda nielen vracia neprekonateľný lesk, ale tiež vytvára jedinečný ochranný povlak. Okrem toho sa eliminujú rôzne nezrovnalosti, hranolky a trhliny. Preto musí starostlivosť o mramor nevyhnutne pozostávať z pravidelného leštenia a zvyčajne sa vykonáva raz za päť rokov.