V prípade, že často chcete zmeniť interiér svojho domu. Faktom je, že tieto povlaky môžete prefarbiť až 8-10 krát. Preto môžete zakaždým vytvoriť nový dizajn bez zmeny materiálu.
Aké sú nevýhody a profesionáli?
Video Recenzia — Non -Woven tapety a ich funkcie
Tapeta tapety — materiál s viacerými hráčmi, ktorý je vyrobený z celulózy a niektorých prísad. Jednou z hlavných výhod tohto povlaku je dobrá hrúbka. Preto počas lepenia na plátno sa bubliny a záhyby zvyčajne nevytvárajú. Tieto plátna tiež dokonale posilňujú malé trhliny. To znamená, že malé nedostatky nemôžu byť tmel, ich tapeta bude zatvorená. A môžete ich aplikovať na akýkoľvek typ základne, či už je to betón, sadrokartón, tehla a tak ďalej. Okrem toho majú mnoho ďalších výhod:
Poskytnite správnu paru — a priedušnosť, to znamená, umožnite povrchu „dýchať“.
Nebojte sa ultrafialových lúčov, v priebehu času nevyhoríte.
Sú materiálom šetrné k životnému prostrediu, preto sa často používajú v detských a spacích miestnostiach.
Prefarbil až 8-10 krát. Interiér môžete zmeniť, keď chcete.
Sú elastické a nepraskajte z ostrých rozdielov teploty.
Životnosť týchto povlakov výrazne prevyšuje životnosť papierovej tapety.
Nevýhody možno rozlíšiť hlavne počas kladenia. Po prvé, netkané plátna sú dosť ťažké. Je vhodné ich prilepiť na partnera. Po druhé, počas aplikácie obrazov, ktoré idú po stranách, by sa lepidlo malo okamžite odstrániť. Pretože ak sa dostane na prednú stranu, bude ťažké ju neskôr utierať.
Ako zvoliť materiál, farbu a lepidlo?
Video predstavuje tipy na lepenie netkanej tapiet
Pred zakúpením týchto tapiet by ste o nich mali vedieť nejaké nuansy. Najprv sa rozhodnite o veľkosti. Sú k dispozícii v štandardných (0,53) a meračných kotúčoch. Potom je dôležité, aby ste zistili, či zafarbíte povlak alebo nie? V prípade, že nechcete zafarbiť, ale vyberte si ľahké odtiene, budete musieť v budúcnosti premýšľať o vyrovnaní farby povrchu. Faktom je, že samotný netkaný je priehľadným materiálom, na rozdiel od papiera. A ľahké tapety často žiaria. Ak sa predpokladá sfarbenie, stojí za to zvoliť si zloženie založené na vode alebo vodu.
Okrem toho je žiaduce, aby sa k nemu pridal kolo. Pred nákupom nezabudnite otestovať farbu. Naneste ho na malý kúsok materiálu. Počkajte na okamih sušenia farby a uvidíte výsledok. Ak vám vyhovuje, potom si zoberte túto farbu farby. Stojí tiež za to vedieť, že všetky ľahké tapety sú dôležité na maľovanie tónu tmavšie. V tomto prípade určite nebudú svietiť. Posledná vec, ktorej treba venovať pozornosť, sú textúrované výkresy, ktoré sú malé a veľké. Malé vzory robia interiér „ľahší“, veľký, naopak, „ťažký“, ale skrývajú povrchové defekty.
Pokiaľ ide o lepidlo, môžu existovať dve možnosti. Najprv — označené na balení tapiet. Pre netkané maľby sa jeho kompozícia uvoľňuje. Je najlepšou voľbou. V prípade, že ste ho nenašli v obchode alebo by ste mali prilepiť niekoľko typov plátien, potom si môžete zvoliť univerzálne lepidlo. Recept na výrobu lepidla je tiež uvedený na obale. Zvyčajne sa do nádoby naleje suché zloženie a zriedené teplou vodou. Potom je to všetko dôkladne zmiešané so štátom, až kým zmes nemá homogénnu konzistenciu (bez hrudiek). Potom by to malo stáť asi 15 minút a potom, čo sa znova zmieša.
Ako sa držať netkanej tapety na maľovanie?
Takže po vybratí netkanej tapety sa vyberie farba a lepidlo, pokračujte k ich uplatňovaniu. Predtým je však dôležité pripraviť povrch. Starý povlak sa odstráni zo stien, základňa je vyčistená a zarovnaná. Vykonajte svoj základný náter. Ďalej, keď je povrch pripravený, začnú priame lepidlo. Rolky sa nasadia na podlahe alebo na stole, zmerajte požadovanú dĺžku a odrezajte. Dĺžka jedného plátna by mala vo výške steny zveráka plus 5-6 centimetrov. Potom zakryte základňu lepidlom na tapetu. Zároveň sa používa špeciálna široká kefa alebo valček.
V ďalšej fáze začínajú používať plátna z rohu alebo okna miestnosti. Prilepte každý prúžok zhora nadol a po dôkladne hladko. Takže postupne aplikujte všetky plátna. Pod prebytkom je starostlivo odrezaný špeciálnym nožom. Po niekoľkých dňoch, keď sa plátna vyschnú, môžete začať maľovať tapetu. Farba sa naleje do podnosu a valček sa v ňom vyvaľuje (je žiaduce, aby to bola penová guma). Potom, keď je správne nasýtený kompozíciou, je mierne stlačený a vykonávajú sa zvislé pohyby na povrchu stien. Tak postupne dokončujte celý povrch. Ale stojí za to vedieť, že nie je vždy možné maľovať niektoré miesta dobre prvýkrát. Preto sa postup môže opakovať.
Pozornosť! Všetky vyššie uvedené práce sú dôležité vykonávať v budove so zatvorenými dverami a oknami, aby sa predišlo vzhľadu návrhu.
Оставить коммент.