Prevencia chorôb
Mnoho králikov má nesprávny názor, pretože sa domnievajú, že dekoratívne králiky nie sú prakticky náchylné na choroby s nebezpečnými chorobami, pretože sú vždy v dome a nekontaktujú iné zvieratá. Dekoratívne králiky majú najkvalitnejšiu starostlivosť a majú tiež vysoko kvalitné jedlo. Ale dekoratívne králiky, ako sú bežné králiky, potrebujú správne očkovanie, aj keď vaše zvieratá nie sú na ulici a ich územie v dokonalej čistote vždy.
Králiky, ktoré používajú seno alebo prírodné zelené ako výživa, alebo ich susedia sú mačky a psy, ktoré sú nositeľmi kliešťov a blch, to znamená, že dostanú uhryznutie z hmyzu a komárov.
Ak vaše miesto bydliska nie je ďaleko od vodných útvarov, lesov alebo ak sa nachádza farma králikov vo vašom okolí, musíte vštepovať svojich králikov. A ak sa vaši králiky zúčastňujú výstav, kde môžu kontaktovať ostatných králikov, potom je očkovanie pre vaše zviera najdôležitejším predpokladom.
Ako pomáha očkovanie
Moderná medicína vstúpila ďaleko vpred. Tento záver možno vyvodiť kvôli tomu, že môžeme pozorovať, ako lekári a vedci nájdu spôsoby, ako liečiť najhoršie choroby. Ale zároveň lekári prišli s tým, ako zabrániť tejto chorobe. Pretože je skutočne oveľa jednoduchšie zabrániť chorobe, ako ju liečiť. To sa dá dosiahnuť očkovaním.
Skúsení králiky sa domnievajú, že očkovanie môže zachrániť domácich miláčikov pred chorobami a dokonca aj smrťou. Ale začiatočníci Rabbit Breasters môžu mať opodstatnené pochybnosti, pretože je možné lepšie riešiť problémy s ich prijatím. Tento názor nie je správny a dokonca nebezpečný pre vaše zviera. Koniec koncov, niektoré choroby sú nevyliečiteľné a vedú k smrti zvieraťa.
Lekári poskytujú očkovanie z tých chorôb, ktoré nemožno vyliečiť. Preto je lepšie nerisiť svoje zvieratá a míňať viac peňazí na liečbu drogami v budúcnosti. Ak z smrteľného ochorenia nevykonáte potrebné očkovanie, môžete si všimnúť príznaky choroby v okamihu, keď je proces úplne nezvratný. A za pár dní zomrie váš maznáčik a vy nemôžete nič opraviť.
Liečba chorôb, ako je mixomatóza a VGBK, zároveň nedáva zmysel, pretože veterinárni lekári pri takýchto chorobách robia jednu vetu, konkrétne: utratenie zvieraťa, aby sa predišlo ochrane ostatných králikov z balenia.
Vzhľadom na to, že moderná medicína nenašla optimálnu liečbu závažných chorôb a vy nemôžete ušetriť choré králiky, potom by ste mali vopred premýšľať o takýchto chorobách. A iba včasné očkovanie môže byť jediným spasením. Časom môže vakcinácia zabrániť chorobe a podporovať imunitu zvieraťa na vysokej úrovni.
Ako správne očkovanie králikov
Králiky musia urobiť správne očkovanie, ktoré môžu zviera skutočne chrániť pred nebezpečnými chorobami a smrťou. Dekoratívne králiky musia byť vakcinácie, ktoré môžu zabrániť chorobám, ako je leisteróza, paratyphus, pasteurellóza, besnota.
Zároveň môžete vyrobiť So -založené komplexné očkovanie, ktoré kombinujú obranu tela pred niekoľkými chorobami súčasne. Najdôležitejšou vakcínou pre králikov je však tá, ktorá chráni pred mixomatózou, ako aj proti vírusovým hemoragickým ochorením (VGBK).
Vakcíny sa samozrejme vyrábajú s určitou frekvenciou, odporúča sa robiť vakcíny z VGBK a minomatózy raz ročne pomocou jednej ampulky, to znamená, aby sa vytvorila komplexná vakcinácia. Vakcíny zo všetkých ostatných chorôb môžu byť ponechané na neskôr, alebo skôr, až kým sa vo vašom regióne objaví záblesk tejto choroby.
Králikové deti môžu chrániť svoju imunitu materským mliekom. Králiky prestanú jesť materské mlieko približne o dvojmesačný vek, v tomto veku sa musí vyrobiť prvá vakcína z VGBK.
Ak je vo vašom stáde králikov choroba, potom sa prvé očkovanie môže vykonať v skoršom veku, konkrétne o 1 mesiac. Nasledujúce očkovanie sa môže vykonať po troch mesiacoch, aby sa posilnila imunita králika. Po tomto očkovaní je potrebné opakovať každých šesť mesiacov.
Vakcinácia na ochranu králika pred mixomatózou nie je zviazaná s vekom zvieraťa, pretože choroba má schopnosť prenášať sa pomocou komárov, blchy a iných hmyzu, ktoré nasávajú krv v teplej sezóne. Preto vakcinácia v zime je úplne bezvýznamná, ale čas od apríla do októbra je ideálny pre vakcínu.
Pravidlá vakcinácie
Pred začatím procesu vštepovania zvieraťa je dôležité dodržiavať určité pravidlá, a to:
Medzi očkovaním je potrebné vydržať určitý čas, najmenej dva týždne;
Zvieratá žien, ktoré nesú potomkovia alebo kŕmia potomkovia, je vhodné neakcinovať;
Už choré zviera nemôže byť očkované, pretože to nič nezmení;
Vakcinácie sa robia iba pre zdravých králikov;
Po očkovaní je potrebné vydržať karanténu, ktorá je dva týždne, je to potrebné, aby králik nekaloval z iných zvierat z balenia;
Dva týždne pred očkovaním je potrebné vykonať odčerpanie králika.
Najdôležitejšie je, že môžete urobiť očkovanie svojho králika sami, ako aj s pomocou skúsených špecialistov. Je však dôležité dodržiavať správny systém očkovania a neporušovať ho, potom urobíte správnu prevenciu. Toto je jediný spôsob, ako môžete svoje zviera chrániť pred smrtiacou chorobou a predĺžiť svoj život. Pomôžte svojmu zvieraťa a neodkladajte ho do dlhej škatule, pretože toto je život vášho králika a ste za to zodpovední.
Оставить коммент.