Svet je plný úžasných vecí. Platí to pre okolitú povahu, napríklad pre marhuľový slanec s čiernou. Jeho najvýraznejším zástupcom je čierny princ. Táto ohromujúca chuť je dosť nenáročná a každý môže mať taký zázrak v jeho záhrade.
Čo je čierna marhuľa
História tohto plodu je jedinečná. Zvyčajný záhradný marhuľový a jednoduchý čerešňový slivka náhodou vyfúzli, po ktorej bola z výsledného mramorového ovocia vysadená kosť. Takto vznikla čierna marhuľa, ktorá vo vkusu veľmi pripomína jej „rodičia“. Ovocná kosť nie je oddelená, napríklad slivka, ale samotný plod je veľmi aromatický a pôda.
Úplne prví zástupcovia čierneho marhule sú zástupcovia kaukazských regiónov. Preto nie sú prispôsobené na teplotu chladu a ovocie dozrievajú neskoro. V niektorých regiónoch Ruska sa títo predstavitelia marhuľovej rodiny stále pestujú, ale je potrebné ich srdečne zabaliť a samotné ovocie nemajú čas úplne dozrievať. Ale súčasné slivky-aprikoty sú odolnejšie voči mrazu a plodina od nich sa vždy ukazuje zrelá a chutná.
Priorita pestovania čierneho marhule je určená týmito faktormi:
Nezaujíma sa mu pred koncom jari, pretože proces kvitnutia sa vyskytuje neskôr ako proces jeho príbuzných;
Ovocie sú dosť stojanov na návrat zimných mrazov, ktoré sa nedajú preniesť do týchto odrôd;
Imunita čierneho marhule je oveľa silnejšia voči chorobám rôznych druhov, ako napríklad: klysterosporióza, monilióza, ako aj cytosporióza;
Chuť čierneho princa sa trochu líši od obvyklého marhuľ. To vám umožní používať ho na jam, zatiaľ čo máte krásny vzhľad. Čo mu dáva osobitnú výhodu v porovnaní s inými odrodami marhúľ;
Černomotalický marhuľ.
Skúsení záhradníci tvrdia, že táto odroda marhule, okrem skutočnosti, že nepodlieha jarným mrazom, je jednoducho nevyhnutná pre chladnú jar. Pretože si opakovane všimli, že v dôsledku neskorých mrazov slivky a obyčajných marhúľ upustí svoju farbu, ale čierna marhuľa, ktorá predtým nechcela uviazať ovocie, následne poskytuje dobrú plodinu.
Nuansy poľnohospodárskej technológie
Vo vzťahu k poľnohospodárskej technológii nie je čierny marhuľový. Určenie miesta, kde bude strom rásť, môžete navigovať všeobecne akceptované ukazovatele pre kostné plodiny:
Vyberte si slnečné miesto. Najlepšie je zasadiť sadenice na južnú stranu plotu alebo doma;
Nemali by ste sa tiež vysadiť na oblasti, kde je podzemná voda veľmi blízko k povrchu, aby ste chránili korene pred nadmerným výfukom.
Snehová obálka by mala byť tiež ovládaná na jar. Nemalo by to byť viac ako 50 cm. To zabráni dolnej časti marhuľového sudu z kufra.
V prípade, keď je podzemná voda umiestnená vedľa povrchu, môžete aplikovať pľuvanie v mierne vykopávacích sudoch, v ktorých je spodná časť vystrihnutá. Aby ste to dosiahli, musíte si pripraviť dieru a vyblednúť jej dno s kamienkami alebo iným odtokom. Kde je substrát na výsadbu. Môže to byť od piesku a z hliny alebo rašeliny. Do tohto miesta sa vkladá hlaveň. Potom strom nebude ohrozovať vzostup podzemnej vody na jar, ako aj nadmerné množstvo snehu v zimnom období.
Najznámejší zástupcovia čiernych -marhuľových marhulí
Slávny Michurin, ktorý sa venoval kultivácii čierneho marhule, vzal rôzne staré kaukazské odrody zvané Tlor Tsiran. Nebol príliš pôsobivý a odpor voči chladu bol dosť slabý. Odvtedy sa však výber čiernej rastliny zlepšil. Dnes sa veľké množstvo z nich naučilo prispôsobiť sa chladu, rôznym chorobám a úrode je oveľa lepšia a chutnejšia. Preto je skvelé pre priemerné záhradné podmienky, vďaka čomu nie je príliš rozmarný a nevyžaduje si veľkú pozornosť.
Melitopol Black marhuľa sa objavil vďaka profesionalite odborníkov v Kuban. Táto udalosť sa vyskytla z experimentálnej ovocnej stanice, ktorá sa nachádza v meste Krymsk. Pripisuje sa malým rozmarným druhom marhule. Čo je pozitívna charakteristika, pretože táto čierna marhuľa je trochu horšia ako rovnaké odtoky a šarláta. Plody marhule Melitopol sú dosť veľké a vážia asi päťdesiat gramov. A chutí skôr ako marhuľa ako slivka. Pokiaľ ide o chuť, je to celkom sladké a má chuť medu. Tento typ marhuľového hreňau čiernej farby skôr nad každým, to sa deje od druhej polovice júla. Preto by ste mali starostlivo monitorovať ich dozrievanie, inak sa ovocie začínajú rozpadať. Závod tiež nevyžaduje osobitnú starostlivosť a nie je príliš náchylná na rôzne choroby.
Ďalšou hrdosťou na krymských odborníkov je marhuľa s názvom Black Velvet. Bola vytvorená krížením čerešňových sliviek a amerických odrôd. Je to pozoruhodné pre svoju malú veľkosť a relatívne malú rastovú silu. Čierny zamat je známy tým, že medzi takýmito európskymi odrodami je najviac odolný voči chladu. Hmotnosť ovocia najväčšej veľkosti je od 25 do 35 gramov a je uložená po dlhú dobu. Pokiaľ ide o charakteristiky chuti, má niečo podobné s slivkou a mestským. A ovocie dozrievajú v prvej polovici augusta.
Ale najznámejší z čiernych marhulí sa uznáva ako čierny princ. Na jeho opelenie potrebujete mužské a ženské kvety z jedného stromu. A to je jedna z hlavných výhod čierneho princa.
Medzi samostatne zahalené rastliny patrí značný počet slivkových apricotov. Preto potrebujú strom patriaci k inej odrode v okolí. Je to potrebné pre efektívne opelenie, ako aj pre bezpečnosť farieb, čo zabráni jeho pádu. Odroda čierneho princa je teda vhodná pre tých záhradníkov, ktorí vo svojom majetku nemajú iné odrody marhule alebo na to jednoducho nie sú dostatok priestoru. Tento druh bol chovaný ukrajinskými profesionálnymi chovateľmi na špecializovanej stanici Artemovska. Je menej odolný voči zimným mrazom v porovnaní s rovnakým čiernym zamatom, ale môže sa pochváliť svojou odolnosťou voči zamrznutiu na jar ovocných púčikov. A ovocie rastliny sú najväčšie v porovnaní s takými čiernymi zástupcami marhúľ. Ich váha môže byť asi 80 gramov. Je tiež populárny kvôli svojim vkusom, ktoré nie sú horšie ako nektár alebo uryuk, a počet výsledných plodín je najvyšším u týchto príbuzných. Pokiaľ ide o silu rastu, potom je na priemernej úrovni. Čierny princ má silnú odolnosť proti chorobe. Slabá vytrvalostná mrazy, môžete odpustiť. Pretože plodnosť a chuť plodiny nesklame.
Okrem týchto známych odrôd existuje aj veľké množstvo kaukazských zástupcov. Sú odolné voči rôznym škodcom a majú malý rast. Existujú dokonca také kópie výberu ďalekého východu, ktoré boli získané priamym prechodom s sibírskym marhuľou, ktoré môžu v konečnom dôsledku prenášať mrazy do -55 stupňov, ale majú oveľa nižšiu kvalitu, nižšiu veľkosť a výnos ovocia v porovnaní s európskymi odrodami.
Оставить коммент.