DIY tkané plot

V staroveku, prútené ploty zdobili takmer každú stránku, ale teraz, v čase pokročilých technológií, sa Weaves stali tak populárnymi. Teraz však existujú vlastníci, ktorí sa rozhodnú stavať na svojich stránkach, čo je pre našu dobu neobvyklé, predmet krajinného dizajnu.

Zabezpečenie tohto typu je možné postaviť vlastnými rukami. Hlavná vec je mať s vami materiály: vinič a podiely, ako aj nástroje potrebné na prácu: kladivo, nôž (alebo druhý -ruk) a drôt.

Výhody a nevýhody Wattle

Braid, rovnako ako iné typy plotov, má výhody aj nevýhody. Začnime s výhodami:

Environmentálna čistota materiálov. Každý vie, že strom je jedným z najviac ekologických materiálov, preto nikomu nepredstavi. Na výrobu tohto typu plotu budú potrebné iba tyče a škodlivé látky nie sú potrebné.

Originalita a krása. Drevo je nepochybne vynikajúcim materiálom pre dekoráciu aj konštrukciu. Tento typ plotu je dobrý, pretože môže mať inú šírku a výšku, ktorá sa dá použiť na stelesnenie akýchkoľvek konštrukčných riešení.

Ľahký výkon. Prúd je jednoduchý s jeho dizajnom, čo znamená, že ho možno postaviť vlastnou rukou.

Predpísaný prístup. Ak sa to pokúsite, potom je možné postaviť prútený živý plot takmer bez investícií. Koniec koncov, materiál je možné zostaviť v lese alebo na vašej vlastnej stránke.

Nedostatky:

Prútok nebude schopný chrániť vaše stránky pred útočníkmi. Preto sa často používa ako dekoratívna budova ako základný plot.

Krehkosť. Ak sa porovnáte s inými typmi plotov a živých plotov, potom plot Wattle vydrží menej dlho.

Zložitosť nahradenia štrukturálnych prvkov. S znižovaním aspoň jednej časti plotu môže vyžadovať úplnú výmenu alebo celé živé ploty všeobecne.

Čo je lepšie použiť na vytvorenie zabezpečenia?

Takéto typy kríkov, ako liesk a vŕba. Ale často používajte Aspen. Hlavná vec je, že tyče sú rovnomerné a flexibilné.

Najlepší čas na rezanie vŕbovej viniča je jar alebo neskoré leto. Ak v polovici leta rozrežete hrubé prúty.

Ak chcete vytvoriť plot, predovšetkým používajte mladé a dokonca aj natáčanie asi 150 cm dlhé. Hrúbka závisí priamo od veľkosti Wattle. Ak je to malý plot, mali by ste si vybrať priemer 10 — 20 cm. Ak postavíte veľký plot, budú sa vyžadovať tyče s priemerom 20 — 30 cm.

Kolíky môžu byť vyrobené z asi 5 cm s priemerom borovicových vetiev s priemerom.

Fázy práce

Najprv musíte pripraviť vinič. Aby ste to dosiahli, tyče musia byť sušené, zviazané v zväzkoch a nechávajú sa vysušiť. Aby kôra šla dobre, môžete ich nechať klamať asi jednu sezónu. Potom, na čistenie, musíte umiestniť prúty s hrubými koncami do vody a odísť 7-10 dní. Ak je tento postup zle odstránený, mali by ste vinič namočiť do vody na ďalší týždeň. Ak nie je čas na toľko času, potom ho môžete napariť. Potom sa tyče ľahko vyčistia a stanú sa ešte flexibilnejšími. Tiež prútený môže byť vyrobený z čerstvého viniča.

Po druhé, mali by ste si zvoliť možnosť prepletenia plotu. Ak ide o vodorovnú metódu, potom sa živé ploty podobajú jednoduchému plotu. Prútený s vertikálnou metódou tkania vyzerá veľmi originálny.

Po tretie, musíte pripraviť podporu. Ostré konce podielov by sa mali liečiť antiseptikom, inak sa hnijú. Tiež pre podporu niektorí používajú kovové stĺpy, pretože sú odolnejšie. Ďalej by ste mali pripraviť značky s intervalom 50 — 60 cm. a vložte vklad do zeme. Ak je vybratá metóda vertikálneho tkania, potom je potrebné prispôsobiť sa zabezpečeniu najmenej troch krížových polí, ktoré budú hrať úlohu základne. Ak sa tak nestane, tyče sa nebudú držať. Ak je vybratá vodorovná metóda, kríže nie sú potrebné.

Teraz môžete pokračovať do štvrtej etapy — tkanie. Najprv musíte vložiť hrubý koniec viniča do zeme a nakloniť rady plotu. Konce by mali byť fixované pomocou drôtu. Hrubý koniec tyče musí ísť na druhé kolíky, zatiaľ čo sa opiera o ohybovú časť prvého vkladu. Preto sa ukáže „osem“. Tiež konáme so zvyškom stávok, aby sa ďalší vetvička rozširovala predchádzajúce. Hustota tkania je možné nastaviť pomocou kladiva. Je lepšie opraviť konce prilepenia z tajnej strany živý plot a mali by byť rezané ostrým nožom. Na konci riadku sa konce môžu skryť pozdĺž kolíka. Hlavná vec je ich viac utiahnuť, aby sa tkanie nerozpadlo. Tacking Out konce musí byť orezaný.

Teraz môžete pokračovať do poslednej piatej etapy — poťahovanie plotu alebo farby alebo akéhokoľvek iného preferovaného nástroja.

Pri tejto práci je dokončená výstavba prúteného zabezpečenia. Môžete tiež urobiť svoje zmeny alebo šperky na prútený. Všetko záleží iba na fantázii.