Апостиль документів: поняття та основні правила

Апостиль – це офіційне посвідчення, яке підтверджує справжність документів, виданих однієї країни, для легального застосування в іншій. Цей процес спрощує міжнародне визнання документів та є частиною Гаазької конвенції.

Це спеціальне посвідчення, яке видається компетентним органом держави, яка підписує Гаазьку конвенцію, на офіційних документах. Це важливо для того, щоб вони мали силу і були визнані в інших державах, які також підписали цю конвенцію. Зазначимо, що завжди можна замовити апостиль на https://polcentrum.com/apostylizatsiia/ та бути впевненим у справжності документів.

Процедура оформлення апостилю

Щоб оформити апостиль, необхідно виконати певні кроки:

  • визначення компетентного органу;
  • поводження з документами;
  • подача документів;
  • оформлення апостилю.

На кожній території держави є орган, уповноважений видавати апостилі. Здебільшого це Міністерство юстиції чи інший компетентний орган. Необхідно ретельно підготувати всі папери, які потрібно апостилювати. Наприклад, офіційні документи, які можуть підтверджувати особу, освіту, сімейний стан тощо. Після збору та оформлення документів, необхідно зверне вся компетентний орган із запитом про видачу апостилю. Для цього, як правило, необхідно заповнити заяву та надати оригінали документів. Після перевірки автентичності документів компетентний орган видає апостиль, який прикріплюється до оригіналів документів або їх нотаріальних копій.

Основні правила

Апостиль є міжнародно визнаним документом, який полегшує процес пізнання документів за кордоном. Він повинен мати стандартний формат, встановлений Гаазькою конвенцією. У ньому вказується:

  • держава, що видала апостиль;
  • посада особи, яка підписала апостиль;
  • назва органу, що видав документ.

Поданий документ замінює процедуру легалізації, яка раніше була потрібна для визнання документів за кордоном. Легалізація була більш складною та витратною процедурою. Апостиль має безстроковий термін дії. Однак необхідно враховувати, що деякі документи, наприклад, довідки про несудимість мають обмежений термін придатності. Іноді потрібно апостилювати нотаріальні копії документів. І тут апостиль прикріплюється до нотаріальної копії, підтверджуючи її справжність.