Як обрати каміни для дачі та декілька корисних порад

Камін на дачі дарує відчуття домашнього тепла та затишку. Ці пристрої відрізняються за конструкцією, виглядом, формою, фактурою та кольорами.

Перед тим, як замовити каміні на https://saven.ua/kaminy-ta-pechi/, варто розібратися в особливостях кожної моделі, щоб підібрати найкращий варіант для дачі.

Види

Насамперед слід визначитися з оптимальною конструкцією каміна:

  1. Традиційні моделі працюють з допомогою твердого палива (вугілля, дрова). Для виготовлення таких конструкцій можуть використовуватися цегла, камінь, чавун. Якщо камін потрібний здебільшого для обігріву, слід вибирати моделі із закритою топкою. Якщо камін виконуватиме в першу чергу декоративну функцію, варто вибрати модель з відкритою топкою.
  2. Біокаміни є декоративними. Вони працюють на рідкому паливі та виглядають дуже красиво. Оскільки для роботи такого каміна використовується особливе паливо (біоетанол), при горінні не з’являється дим, відсутня кіптява. Димар такому каміну не потрібен, що є його перевагою.
  3. Газовий камін підійде для встановлення на дачі із газовим опаленням. Але навіть за відсутності такого опалення можна скористатися цим каміном за рахунок підключення його до газового балона. Користуватися таким каміном надзвичайно зручно, адже він вмикається одним рухом. Подібна конструкція не лише прикрашає, а й обігріває приміщення.
  4. Електрокамін ідеально підійде для обігріву, коли немає можливості встановити димар. Насправді такі каміни є електрообігрівачами. Але від звичайних обігрівачів їх відрізняє вишуканий вигляд. Асортимент таких камінів великий і різноманітний. Є моделі, що дуже правдоподібно імітують вогонь, дрова, мерехтіння вуглинків. На багатьох моделях є можливість регулювати висоту полум’я. А деякі електрокаміни імітують навіть потріскування дров.

Вибір каміна

Щоб вибрати потрібну модель, слід враховувати ще кілька параметрів. Зокрема, каміни можна розділити на такі групи:

  1. Відкриті моделі монтуються у стіну. Вони виглядають дуже привабливо.
  2. Закриті каміни можна ставити у будь-якому місці, у тому числі й у центрі приміщення.
  3. Моделі напіввідкритого типу бажано ставити поряд із стінкою. Такий камін можна прикрашати термостійкими аксесуарами.

Матеріалами для камінів можуть бути природний камінь, чавун, цегла. Що стосується декорування, достатньо лише дотримуватися техніки безпеки. Для облицювання можуть використовуватись мармур, граніт, мозаїка.