Výhody a nevýhody penového betónu — Zoznámte sa s materiálom

K dnešnému dňu sa na zahriatie stien používajú všetky druhy izolačných materiálov. Každá z nich sa používa v niektorých prípadoch a má tiež množstvo výhod a neúčinných. V tomto článku budeme hovoriť o tom, aké výhody a nevýhody penového betónu môžu byť.

Pár slov o výrobe penového betónu

Penový betón je bunkový materiál, ktorý sa vyrába v dôsledku kalenia zmesi pozostávajúcej z piesku, peny, cementu a vody. Pena je vyrobená z penového koncentrátu, ktorý môže byť najrôznejšími anorganickými alebo organickými zlúčeninami. Prijímať ich od skutočného proteínu alebo pri výrobe detergentov. Je to táto pena, ktorá podporuje rovnováhu a rovnomerné rozdelenie vzduchu v materiáli.

Prvýkrát bola technológia na získanie penového betónu (alebo sa inak nazýva umelý kameň) vytvoril na začiatku 20. storočia slávny architekt Ericksson. Neskôr tento materiál dostal patent. A priemyselná výroba sa prvýkrát začala v Európe v roku 1929. Potom ho začali aktívne používať vo výstavbe. Dnes sa penový betón vyrába vo viac ako 38 krajinách a ročný objem je 50 miliónov m3.

Penové betónové plusy a mínus

Ak porovnáte penový betón s inými izolačnými materiálmi, má množstvo výhod. Po prvé, stojí za to povedať, že steny s ním „dýchajú“ vďaka prírodným ingredienciám, ktoré sú jej súčasťou. Tento materiál sa tiež ľahko spracuje a používa, preto sa dá použiť v úplne odlišných architektonických projektoch. Avšak o všetkom v poriadku. Takže hlavné výhody penového betónu:

Pevnosť a spoľahlivosť, vďaka čomu je penový betón takmer večný materiál. Takže jeho kompresná sila je v priemere 4-5 MPa. Preto sa môže použiť pri konštrukcii štruktúr s menšou objemovou hmotnosťou.

Teplo — a zvuková izolácia vďaka bunkovej štruktúre blokov. Poskytuje tepelnú izoláciu 3 -krát vyššiu ako tehlová stena. To vám umožní výrazne ušetriť pri zahrievaní. Výdavky sa v priemere znížia o 20-30%.

Odolnosť proti vlhkosti, pretože penový betón má uzavretú poréznu štruktúru. Preto sa absorbuje oveľa menej vlhkosti.

Požiarna bezpečnosť a prvá trieda požiarnej odolnosti. Podľa testov je penový betón, ktorý má hrúbku asi 1150 mm. Zároveň bol materiál zahrievaný na teplotu 1200 ° C (to znamená, že boli vytvorené skutočné podmienky). Okrem toho nevybuchne a nerozpadne sa. Posilnenie je teda pod spoľahlivou ochranou.

Mikroklíma a nedostatok prostredia priaznivé na šírenie plesní a húb. To všetko sa stalo opäť možné kvôli skutočnosti, že penový betón má vzdušnú štruktúru a neprechádza vlhkosťou. A ako viete, je to vlhkosť, ktorá je najlepším prostredím pre vývoj mikroorganizmov.

Ľahkosť materiálu. Napríklad 700 značka je 3 -krát ľahšia ako rozšírená hlinená betón. Typický blok používaný v konštrukcii má hmotnosť asi 11 kg. Preto sa styling a preprava materiálu vykonáva celkom jednoducho.

Hospodárska inštalácia. Bloky majú presnú geometrickú štruktúru (monolitický penový betón). Veľkosť, ktorú je potrebný klient (na objednávku), je tiež možné dosiahnuť (na objednávku). Kladenie penobotónu sa vykonáva na lepidle a konzumácia vonkajšej a vnútornej omietky je oveľa menšia (pretože sa aplikuje minimálna vrstva).

Environmentálna prívetivosť materiálu. Nerozlišuje žiadne škodlivé a nebezpečné látky pre ľudský život. Viac ekologický penový betón iba drevo.

Odolnosť mrazu, ktorá umožňuje použitie penového betónu v rôznych klimatických podmienkach.

Široká plocha používania. Používa sa teda nielen na izoláciu stien a základov, ale aj na podlahu, strechu, potrubia, priečky.

Nevýhody penového betónu nie sú také početné, ale stále sú. Ak porovnáme tento materiál s zosilneným betónom, potom je nižší v mechanickej pevnosti. Aby sa predišlo deformácii penového betónu, pri usporiadaní štruktúry je potrebné vytvoriť iba základný základ. Po položení steny je potrebné hotové, pretože vyzerajú esteticky atraktívne. Na to možno všetky nevýhody skončili. Ako je zrejmé z vyššie uvedeného, ​​je ich oveľa viac plusov.

Použitie penového betónu

Penový betón sa používa v rôznych oblastiach konštrukcie. Používa sa nielen na výstavbu domov, garáží, technických miestností, ale aj priemyselných budov. Dnes neexistuje jediná guľa, v ktorej sa tento materiál nemohol použiť. Takže je jednoducho nevyhnutné na tepelnú izoláciu Zeme a výstavbu základov. Používa sa tiež ako zvuk — a tepelne vytiahnuté pre podlahu.

Odporúčanie: Pri výbere tohto materiálu nezabudnite venovať pozornosť jeho hustote. Rôzne klimatické podmienky potrebujú svoju vlastnú hustotu a značku.

Je obzvlášť dobre vhodný v prípadoch, keď sú podlahy nerovnomerne položené na výšku. To znamená, že vykonáva tiež vyrovnávaciu funkciu. Najbežnejšie používané ako izolácia stien a podkroví. Sú tiež plné stien a vnútorných priečok. To všetko pomáha výrazne znižovať tepelné náklady.