V súčasnosti je izolácia domu aktuálnym problémom. Mnoho ľudí si mylne myslí, že to znamená iba vytvorenie teplého podnebia v miestnosti. V skutočnosti však tieto opatrenia prispievajú aj k zvýšeniu environmentálnej prívetivosti budovy znížením tepelných strát, a teda zachránením mestského sprenevery.
Môžete izolovať miestnosť iba na niektorých miestach, na ktorých je prítomnosť úniku tepla vopred, alebo môžete — celá budova ako celok. Tento proces je dosť namáhavý: Pri používaní drahých materiálov si vyžaduje veľké náklady, ktoré nie každý má príležitosť urobiť schopnosť urobiť, preto je tepelná izolácia domu drahá a malý rozpočet, pre každú chuť a peňaženku bude prezentované .
Izolácia domu sa vykonáva pomocou tepelných izolačných materiálov. Pochádzajú z anorganických surovín a prírodných.
Anorganický ohrievač
Minerálna vlna. Názov zodpovedá realite. Materiál je podobný ako bežná bavlnená vlna. Je vyrobený z hornín a plytvania ich spracovaním. Táto tepelná izolácia je dýchacia vrstva, umožňuje vám udržiavať tepelnú energiu, zvýšiť zvukovú izoláciu miestnosti. Materiál nespáli, čo znamená menšie nebezpečenstvo požiaru. Medzi nevýhody patrí skutočnosť, že bavlnená vlna je silne predbiehaná vlhkosťou a vo vnútri sa môžu začať parazity.
Pena (polystyrénová pena) všetkým, ktorí sú takí oboznámení od detstva. Krehký materiál, ktorý nevydrží zaťaženie dokonale horí, s uvoľňovaním toxických látok, vôbec nechýba vzduch, ale prakticky neabsorbuje vlhkosť a chráni miestnosť pred prenosom tepla.
Extrudovaná polystyrénová pena alebo EPP — vylepšená verzia jednoduchej peny. Všetky charakteristiky sú podobné, s výnimkou jedného. Je preto silnejší, a spoľahlivejší.
„Teplá“ omietka. Dýchací materiál nespáli, neabsorbuje vlhkosť a zároveň je vynikajúca izolácia tepla a zvuku.
Organická izolácia
Korkové materiály. Vyrábané z korkovej drevenej kôry, ako aj z produktov jej spracovania. Takýto materiál je dych vzduchu, chránený pred plnením vlhkosti, a preto pred rastom plesní a plesňových mikroorganizmov. Ale existuje významná mínus. Keď sa zapáli, vrstva korku bliká ako zhoda.
Celulóza bavlnená vlna. Bavlnená vlna vytvorená z odpadového papiera. Krehký materiál. Najčastejšie sa ošetrené antipyrenmi, aby sa znížila schopnosť strieľať. Vata dýcha, chráni pred plesňami a plesňovými mikroorganizmami, ale je náchylný k hromadeniu vlhkosti.
Konope — materiál, ktorý je základom pahýľových vlákien. Tvorí priedušnú vrstvu tepelnej izolácie, neumožňuje huby na jeho povrch.
Slama. Prechádza vzduchom dobre, ale zároveň dokonale horí. Na zníženie rizika požiaru sa ošetrí antipipypenmi.
Morská riasa. Nepálite, neodštíhajte.
Pre každú časť domu je vhodnejšie použiť určitý typ tepelnej izolácie. Malo by sa zvoliť, berúc do úvahy ukazovatele vlhkosti a teploty na izolovanom mieste. Dôležitá je aj prítomnosť únikov, prístup k slnečnému žiareniu, možné zmeny teploty a účel miestnosti.
Základ a steny sú zvyčajne izolované mimo budovy, ale strecha, podkrovie, podlaha a stropy sú vo vnútri.
Napríklad pre nadáciu bude hydrofóbny materiál vhodný — extrudovaný polystyrénová pena. Pre steny si môžete zvoliť rôzne typy wattov z polystyrénovej peny, rias, slamy, konope, ako aj „teplej“ omietky. Mimochodom, je to najviac ekologický materiál. Výber v tomto prípade závisí od toho, ktorý typ kladenia steny sa použil pri výstavbe budovy.
Ak chcete zahriať strechu, musíte sa zamerať na prítomnosť alebo neprítomnosť únikov, prístup k slnečnému žiareniu. Môžete použiť bavlnenú vlnu, konope, riasy, extrudovanú polystyrénovú penu a slamu. Ale izolácia podkrovia, je lepšie zvoliť si film z bavlnenej vlny a pary bariéry. Ak je tento správne izolovaný, potom strop v takýchto manipuláciách nepotrebuje.
Pre podlahu bude ideálne použitie dopravných zápchí, vlny, slamy, rias, extrudovaných alebo bežných polystyrénových penov.
Hlavnou vecou je dôkladne študovať všetky faktory prítomné na mieste, ktoré si vyžadujú izoláciu, a už podľa toho vyberajú najvhodnejší tepelný izolačný materiál.
Bohužiaľ, len málo nezávisle, bez pomoci profesionála, bude schopné kompetentne zahriať dom. Je pravdepodobné, že utratí veľa peňazí, ale v skutočnosti nemôžete dosiahnuť požadovaný výsledok a len zhoršiť. Ale keď poznáte niektoré vlastnosti materiálov, môžete sa pokúsiť zvoliť budovy vhodné pre rôzne časti, nezabudnite vziať do úvahy ciele používania domu, stupeň vlhkosti na týchto miestach, prístup k slnečnému žiareniu a iným faktory.
Оставить коммент.