Vinylová dlaždica pre podlahu je dobrý povrchový materiál, ktorý má vynikajúce spotrebiteľské charakteristiky a vyznačuje sa nízkymi nákladmi. Hlavná výhoda tejto dlaždice možno považovať za jej viacvrstvovú štruktúru. Je to táto štruktúra, ktorá poskytuje množstvo prevádzkových vlastností, vďaka ktorej sa dlaždice zamilovali do mnohých spotrebiteľov.
Vinylové dlaždice — Zoznámte sa s materiálom
Video — kladenie vinylových dlaždíc na podlahu
Ako už bolo spomenuté, táto dlaždica má štruktúru s viacerými hráčmi. Horná vrstva je priehľadný vinyl, ktorý sa spracováva pomocou špeciálnej patentovanej technológie. Stredná vrstva napodobňuje textúru akéhokoľvek materiálu (kameň, drevo) alebo obsahuje určitý vzor. Nižšia vrstva je základom pozostávajúca z polyvinylchloridu. Je to táto štruktúra materiálu, ktorá mu poskytuje množstvo výhod. Popíšeme ich v najpodrobnejších:
Trvanlivosť, ktorú poskytuje horná vinylová vrstva. Je to ten, kto zabraňuje oderu obrazu. Rovnaká vrstva navyše chráni povlak pred výskytom škrabancov. Povrch samotnej dlaždice je mäkký a príjemný na dotyk.
Environmentálna prívetivosť povlaku sa dosahuje vďaka použitiu bezpečných komponentov vo výrobnom procese. Dlaždica neobsahuje formaldehydové živice.
Praktickosť, ktorá je vyjadrená ľahkosťou nahradenia materiálu, keď je poškodený. Napríklad, ak existujú chyby v ktorejkoľvek časti povlaku, potom sa môže táto oblasť zmeniť. Stačí odlupovať jednu dlaždicu a vložiť druhú.
Odpor. Dobré teplo — a zvuková izolácia je poskytnutá v dôsledku štruktúry viacerých hodiniek.
Odolnosť voči všetkým druhom detergentov. V skutočnosti sa samostatné dlaždice pre podlahu príliš nelíšia od linoleum, a preto sú v starostlivosti nenáročné.
Ľahkosť štýlu. Inštalačné práce sa vykonávajú v krátkom čase a nevyžadujú veľké hotovostné náklady.
Nízko náklady a vynikajúci dizajn vinylových dlaždíc vám umožňujú používať ho v rôznych budovách (kancelárie, obchody, materské školy, byty, nemocnice, kozmetické salóny).
Materiál má okrem výhod aj určité nevýhody. Napriek tomu, že život dlaždíc je dosť vysoký, je stále menej ako životnosť keramických alebo dlažbových dosiek. V priebehu času sa hrany začnú uviaznuť a esteticky neúspešne vyzerať. Základné mínus môžu byť zaznamenané aj nezrovnalosťami, ktoré sa môžu objaviť na povlaku, ak základňa nebola pripravená.
Podlahové vinylové dlaždice — Ako si ich správne zvoliť?
Na videu — samostatne vinylová dlaždica
Vinylové dlaždice, ktorých recenzie nájdete najrozmanitejšie, vyrábajú všetky druhy dizajnu. Ako viete, jeho povrch môže napodobňovať drevo, kov a iné materiály. Preto pri výbere stojí za to zvážiť, ktorý dizajn dlaždíc je najvhodnejší pre štýl vašej izby. Navyše vinylové dlaždice sa líšia v ceste kladeniu. Takže existujú tri typy dlaždíc: s mechanickým držiakom (zámok), na samostatne, na základe hummickej gumy.
Dlaždice s hradným mechanizmom sú položené ako laminát. To znamená, že je položený na podlahe podľa predtým vyrobeného označenia a spojený pomocou špeciálneho držiaka. Gummické gumové dlaždice sú namontované iba na suchom a absolútne rovnomernom povrchu. Najjednoduchšie nainštalovanie je vinylové dlaždice self -adhesive. Stačí na odstránenie filmu z nesprávnej strany na chrbte a pripevniť materiál k príslušnému miesta.
Self -adhézne dlaždice — učenie sa tvoriť materiál
Ako aj dlaždice PVC, vinyl sa nanáša na pripravenú základňu. Samotný materiál by mal navyše „zvyknúť“ na mikroklímu miestnosti. Preto pred uložením musí byť odstránený z obalu. V tomto stave by mal ľahnúť najmenej dva dni. Je tiež dôležité zmiešať materiál, pretože vzor na dlaždici sa môže líšiť tónom (z rôznych strán). Ďalej pripravte povrch. Je zarovnaný, čistený a primárny (ak je základ porézne). Potom musíte označiť. Na tento účel používajte kriedu alebo ceruzku, transport, ruletu. Znaky urobte, aby ste zistili, ako dlaždice ležia na okrajoch a či budú k dispozícii ďalšie prúžky.
Ak existujú, potom sa môžu čiary mierne posunúť. Začnite označovať dvoma kolmými čiarami, určte centrum. Zo stredu po strany a kladenie sa vykonáva. Na zadnej strane dlaždíc je ochranný film starostlivo roztrhaný a materiál sa aplikuje. Je vyhladený zhora rukami alebo valčekom, takže neexistujú žiadne vzduchové bubliny. Počas stylingu neurobte žiadne medzery medzi dlaždicami. A zo steny, naopak, je potrebná medzera 3 mm. Takže sa postupne vykonáva inštalácia celého povlaku.
Poznámka! Počas práce je žiaduce, aby miestnosť mala najvhodnejšiu teplotu na kladenie-19-25 c.
Оставить коммент.