Vetranie v kúpeli — ako ho správne vybaviť?

Vetra v kúpeli alebo saune by malo byť poskytnuté aj v procese navrhovania. Pomôže vám to zabrániť tvorbe hniloby, akumulácie nepríjemného a škodlivého zápachu. Okrem toho dobrá ventilácia rozširuje služobnú životnosť kúpeľa. Pretože nižšie vám povieme, ako to vybaviť.

Čo ohrozuje nedostatok normálnej výmeny vzduchu vo vani?

Kúpeľne s kachľou zaostrenia — nové kolo vývoja kúpeľného domu alebo?

Ako viete, pri usporiadaní starých ruských kúpeľov nevedeli nič o vybavení na vetranie. Air Exchange sa konala prirodzene vďaka pôvodne premyslenej štruktúre. Koruny dolného páčidla boli k sebe navzájom pripevnené voľne, vďaka tomuto vzduchu prešiel medzerami. A prepracované voľne prešli dverami, oknom alebo komínom (s pracovným sporákom). Pri absencii dobrého ventilácie sa môže vyskytnúť niekoľko problémov. Patria sem:

Prítomnosť nepríjemného zápachu. Z dôvodu nedostatku vetrania môže strom intenzívne hniloba a starnúť. V dôsledku toho sa objaví zatuchnutý a nepríjemným zápachom bude „hosťujúcou kartou“ vašej sauny alebo kúpeľného domu.

Zníženie prevádzkového obdobia. Teplotné rozdiely, vysoká vlhkosť môže mať škodlivý účinok na takmer každý materiál. A ešte viac na strome. Takže s obmedzeným prijímaním normálneho čerstvého vzduchu sa životnosť stavebnej služby zníži o 6-7 rokov.

Poškodenie ľudského zdravia. Namiesto terapeutického účinku sa dosiahne pravý opak. V parnej miestnosti má človek intenzívny pot, počas ktorého sa zobrazuje veľa trosiek a toxínov. A ak to všetko nezmizne a späť vdýchne telo, potom nemôžete hovoriť o žiadnom liečivom efekte.

Čo je to schéma ventilácie kúpeľa?

Aké sú ventilačné systémy pre kúpeľ

Vo všeobecnosti je schéma výmeny vzduchu v kúpeli alebo saune pomerne jednoduchá. V skutočnosti by mali byť v miestnosti vybavené dva kanály. Prvý je potrebný pre príliv čerstvého vzduchu, druhý pre výstup vypracovania. Okrem toho pre každú budovu môže byť veľkosť vetraných otvorov odlišná. A vybaviť v súlade s pravidlami.

Kanály pre prietok/odtok vzduchu by mali byť vybavené dokonca aj vo fáze výstavby, pretože je dosť ťažké ich urobiť v hotovej miestnosti a časovo spotrebujúcom.

Rozmery lineárneho výfukového kanála by nemali byť menšie ako napájanie. Ak táto podmienka nespĺňa, potom do miestnosti nevstúpi dostatočné množstvo „čerstvého toku“. V niektorých prípadoch je výfukový otvor úmyselne viac. Alebo usporiadajte dva výfukové kanály. Je to potrebné na urýchlenie procesu odtoku výfukového vzduchu.

Okrem toho sa vypočíta úsek vetracieho otvoru. 1 m3 priestorov — 24 cm. Veľkosť otvoru musí byť dostatočná, pretože pri malej výmene vzduchu bude zatuchnutý. Na kontrolu intenzity fúkania ventilácie v kanáloch sa vyrábajú špeciálne ventily. Sú potrebné, aby v zime v zime nie je príliš veľa studeného vzduchu. A sú tiež zatvorené, keď sa sauny alebo kúpele zahrievajú. Ventilačné kanály by sa mali umiestniť v žiadnom prípade. Inak to povedie k „blízkym“ vzduchu a nedôjde k obehu. Vzduch jednoducho „píšťal“ z jednej diery do druhej.

Nuansy vetracieho dizajnu

Mnoho ľudí sa čuduje, ako robiť vetranie vo vani? Predtým, ako budeš pokračovať v dizajne a inštalácii, stojí za to vedieť, že vetranie v kúpeli môže byť tromi typmi: mechanické, prírodné a kombinované. Ako sme už povedali, v nasekaných budovách sa často voľne zmestia koruny dolnej steny. Teda čerstvý vzduch vstúpi do miestnosti. Utratený vzduch prechádza otvorenými dverami. Avšak v prípadoch, keď sa nachádza pec, ktorá sa používa v krátkodobom režime, je v kúpeli potrebné dokonalejšie ventilačné zariadenie.

Schéma by mala byť usporiadaná tak, aby boli diery nevyhnutne k dispozícii v miestnosti pre prichádzajúce a vyčerpané toky vzduchu. Čerstvý vzduch teda môže pochádzať zo špeciálne namontovaných zásuviek, okien alebo dverí. A vypracované ústupy cez odchádzajúce kanály pomocou špeciálnej fúkania, ktorá zvyčajne stojí v parnej miestnosti. Poloha prichádzajúcich a odchádzajúcich otvorov sa môže líšiť. Dnes je veľa systémov. Spravidla najskôr určte umiestnenie výstupu a potom odchádzajúci kanál. Prvý je umiestnený nižšie, druhý na vrchu.