Typy vetraných fasád

Použitie moderných budov moderných materiálov s vysokým stupňom tepelnej izolácie, ako je napríklad prevzdušnený betón. V opačnom prípade je životnosť stien ostro znížená. A kvalita tepelnej izolácie tiež významne klesá.

Inštalácia vetraných fasád

Takže na inštaláciu vetranej fasády je potrebné nainštalovať rám a vrstvu izolácie na vonkajšej strane steny. Ďalšie dokončenie sa už vykonáva.

Ako materiály na výrobu snímok sa používajú oceľové konštrukcie alebo drevo. Ako voľba — je možné vytvoriť kombinovaný rám.

Kovový rám. Je vyrobený z pozinkovanej ocele. Hrúbka štruktúr je 0,5-2 mm. Tieto časti sú vyrábané v priemyselnom priemysle, majú vysokú úroveň kvality. Tým sa určuje spoľahlivosť systému podliehajúci inštalačnej technológii. Tento dizajn je odolný voči korózii, môže správne reagovať na pokles teploty. Nevýhody zahŕňajú potrebu používať špeciálny nástroj. Systém sa vykonáva vo forme komplexných častí z rôznych systémov nie sú zameniteľné.

Drevený rám. Taký rám je namontovaný z baru. Vodorovné vodidlá sú pripevnené k stene. Sú uzavreté s parným filmom a stlačené na vrch s vertikálnymi detailmi. Odborníci odporúčajú používať izoláciu menej ako hrúbku ako tyč spolu s úderom asi 25 mm. Tento systém sa ľahšie pripojí, oveľa lacnejšie ako podobný oceľový dizajn. Ale malá kapacita ložiska obmedzuje jeho použitie výstelkou malej hmotnosti. Pretože drevo je vystavené hmyzu a hlodavcami, služobná cena takého rámu je malá.

Kombinovaný rám. Takýto rám pozostáva z pozinkovaného rohu, ku ktorému už sú pripevnené vodorovné časti vyrobené z dreva. Nasledovaná hydroizoláciou a prepravkou na vrchu. Tu môžete použiť ohrievač, ktorý má rovnakú hrúbku alebo menšiu ako dĺžka rohu. Únosná kapacita takého rámu je vyššia ako kapacita dreveného. Ale nebude možné na ňom opraviť dokončovací kameň alebo porcelánové kameni.

Fasáda. Typy opláštenia

Nižšie uvádzame rôzne materiály, ktoré sa dajú použiť na dokončenie opláštenia. Závisí to od ich hmotnosti, od návrhu, ktorý systém je vhodný pre ich umiestnenie.

Kazetové panely — okamžite dodávané s kovovou štruktúrou rámu.

Lineárny panel — pozostáva z polyesteru. Má dobré kvality hasenia tepla. Úspešne namontovaný na kovový systém.

Tvárny kameň a porcelánové dlaždice — odolné, ale skôr závažné materiály. Namontované iba na oceľový rám.

Log — Svetlo dostatok materiálu. Ľahko namontovaný na drevený systém.

Blokovať dom a strom. Úspešne pripevnené k dreveným rámom.

Vinylová vlečka — svetlý materiál, je možné namontovať na ľubovoľný rámec.

Dokončovacie panely — dekorácia vyrobená z polymérnych materiálov. Ľahké panely, môžu byť pripevnené k akémukoľvek rámu.

Počas implementácie práce s tvárou v tvár sa na fasádach budov rozlišovali dva smery — je to „mokrý“ metóda čeliť tváram a „suchým“.

Pri použití prvého sa roztoky aplikujú na stenu zvonka, ktorá po tuhnutí tvorí ochranný povlak na povrchu. A tento povlak už chráni steny pred zničením.

V prípade použitia druhej metódy sa používajú moderné systémy vetraných fasád. Koniec koncov, v prípade, že vlhkosť zvnútra stien nie je schopná ísť von, hromadí sa v interiéri. Zvýšená vlhkosť zároveň vedie k rastu plesní a iných húb. Inštalácia vetranej fasády jednoznačne rieši tento problém. Ale pre normálnu prevádzku celého systému je potrebný správny výber izolácie. V tomto prípade sa najlepšie vyrovnávajú s problémom sklenenej vlny alebo čadičovej vlny.

Tiež by mala byť vrstva vzduchu medzi fasádou a stenou (rana). Vo výške budovy menej ako 4 m je takáto vrstva približne polovica hrúbky izolácie. S väčšou výškou musíte zariadiť ďalšie výroby.

Účinnosť celého vetraného fasádneho systému je určená intenzitou výmeny vzduchu. A úroveň ventilácie je určená šírkou. Preto bude dobrý tón o 10-15 mm viac ako vypočítaná hodnota.

Inštalácia vetranej fasády poskytuje budove esteticky dokončený vzhľad a výrazne predlžuje čas až do jej prepracovania.