Pred výstavbou domu, okrem veľkého počtu problémov súvisiacich s tým. Je potrebné vziať do úvahy správne hydroizoláciu nadácie. A ak nemusí existovať nepredvídateľné prírodné spontánne javy, existuje dostatok dažďa, veľké množstvo snehu, ktoré zvyšujú hladinu podzemnej vody tak, aby bola voda v suteréne. Nie je možné povoliť tento stav vecí, pretože je plné zamarenia nadácie a steny, pretože majú pórovitú štruktúru. Nadmerná vlhkosť v dome ovplyvňuje stav zdravia jeho obyvateľov. Preto je potrebné položiť základ.
Prvou fázou práce na inštalácii hydroizolácie Nadácia je jej omietky s riešením stanoveným v technických požiadavkách na ňu. Vrstva omietky musí úplne vyschnúť.
Druhou fázou je samotné vodotesné zariadenie, ktoré sa vykonáva takto:
• Iba alebo strešný materiál sa rezal podľa veľkosti základu a valte sa do roliek, pretože teda bude rovnomerne a pevne priľahlý k jeho povrchu.
• Spoji (tmel) sa zahrieva a nanáša na základ. Ak sa táto práca vykonáva neopatrne a vodotesná vrstva zaostáva za sebou, voda určite prenikne na toto miesto. Preto je potrebné túto prácu vykonávať obzvlášť opatrne.
Táto metóda izolácie je odolná a spoľahlivá, ale je to časovo náročný proces pýšený chybami.
V miestach s vysokou úrovňou podzemnej vody sa na zvýšenie hydroizolácie používajú ďalšie opatrenia:
• Posilnenie v dôsledku ďalšej steny pozdĺž hydroizolačnej vrstvy tehly.
• Takáto vrstva je vyrobená z hliny.
Druhá metóda hydroizolácie nadácie je omnoho jednoduchšia ako prvá. Nazýva sa maľba a spočíva v aplikácii farby primeranej kvality na nadáciu pripravenú na tieto účely. Príprava sa vykonáva v niekoľkých fázach:
• Povrch základu sa musí sušiť, aby sa dal cez tmel.
• Odmasťte sa s bielym duchom alebo benzínom, aby sa farba lepšie ľahla.
• omietnutý s mínometom cementu.
• Vytvorte základný náter
• Nadáciu niekoľkokrát namaľujte.
V prípadoch, keď takáto ochrana nestačí, je odtok vo forme geotextílie /gazonnaya-remhetka nainštalovaný s membránom v tvare hrotu. Voda, ktorá sa hromadí v membráne, tečie do potrubia pod základom a potom odtiaľto už ide do pôdy.
Problém nadmernej vlhkosti okolo domu sa dá vyriešiť inštaláciou systému drenážnych potrubí alebo vrtov okolo obvodu domu vo vzdialenosti 0,5-0,7 metra, voda sa občas čerpá mimo času. Na tieto účely sa používajú azbest, keramické alebo plastové rúry.
Okrem týchto metód existuje aj metóda na spracovanie suterénu suterénu so zmesou prenikajúcej hydroizolácie, ktorá sa rozširuje, keď sa na ňu dostane vlhkosť, zavrie póry a nedovolí vlhkosť do steny.
Použitie jednej z metód hydroizolácie alebo v ich komplexe je schopné zachrániť obydlie suché a útulné po dlhú dobu.
Оставить коммент.