Príprava na zimu
Ohrievanie stien garáže lepšie zachováva optimálne ukazovatele bezpečnosti tepla so správnym vykurovaním. Bezpečnosť tepla ušetrí prostriedky potrebné na vykurovanie garáže. Okrem toho sa podmienky na opravu stroja stanú pohodlnejšími.
Závery odborníkov sú nasledujúce: okrem organizácie zahrievania a izolácie garáže sa vyžaduje aj ventilácia. Potrebujem vetranie s prietokom vzduchu asi 180 metrov kubických. m. za hodinu pre jedno auto.
Podľa odborníkov nie je najlepšia teplota na ukladanie vozidla vyššia ako +5. Majitelia garáží však o tom vyjadrujú veľa sporov. Je potrebné poznamenať, že ak má garáž +18 ° C, potom stroj bude pod vplyvom ostrých zmien teploty, v dôsledku toho je možná korózia.
Ako správne zahriať garáž
Na udržanie požadovanej teploty v zime by sa garáž mala izolovať. Na tento účel použite materiály s nízkou tepelnou vodivosťou. Pri zahrievaní garáže sa nevyžaduje veľká tepelná bariéra, t. Do. Požiadavky na teplotu v garáži sú nižšie ako v obytnej budove. Preto môžete izolovať steny zvnútra garáže. Môžete použiť klasický ohrievač, ktorý chráni garáž pred tepelnou stratou a zvyšuje zvukovú izoláciu. Pri zahrievaní garáže je potrebné používať ohňostromový materiál, pretože existuje vysoká pravdepodobnosť náhodnej iskry.
Počas plánovania procesu zvyšovania teploty vo vnútri garáže je hlavná otázka vždy akútna: ako izolovať steny v garáži? Podmienečne sa dá rozdeliť na klasické a moderné. Klasické sú rozdelené do:
sklolaminát — vyrobené pri spracovaní rozbitých okuliarov;
minerálna vlna — vyrobená pri tavení čadiča;
polymér — získaný počas spracovania polymérov.
Moderné technológie vám umožňujú rozšíriť sortiment izolácie. Všeobecne sa používajú aj nasledujúce materiály:
Pena — kvapalná pena;
Kvapalná izolácia — pripomína farbu a nanesená kefou alebo sprejom;
Polyuretánová pena — aplikovaná pomocou zariadenia.
Z vyššie uvedených materiálov pri zahrievaní garáže vlastnými rukami je vhodné použiť všetko z vyššie uvedeného, s výnimkou, pravdepodobne polyuretánovej peny kvôli nedostatku zariadenia.
Minerálna vlna, pena, čadičová vlna, kamenná vlna, sklenená vlna, pena — to všetko sa dá použiť ako ohrievač pre garážové steny.
Napríklad minerálna vlna má vynikajúce technické vlastnosti. Má však jednu nevýhodu: vyžaduje dobrú ochranu pred vodou pomocou hydroizolácie. K dispozícii je obrovský zoznam rôznych hydroizolácií. Hydroizolácia stien garáže je dôležitým bodom pri zahrievaní s určitými materiálmi. Pri používaní minerálnej vlny a hydroizolácie je potrebné poskytnúť medzeru medzi materiálmi na vetranie — „dýchacia“ medzera.
Video — zahrejte bránu tekutám izoláciou
Veľa šťastia!
Оставить коммент.