Переваги гранітних плит, сходів та підвіконня з покостівського граніту

Навіть у будівельній сфері є мода. Слідом за сплеском інтересу до високотехнологічним матеріалом настав тренд на натуральні вироби.

Сьогодні у пошані екологічні матеріали природного походження. Для різних завдань просто необхідний покостівський граніт — красивий і міцний природний камінь.

Поняття та переваги

Покостовський граніт отримав свою назву на честь села Покостівка, розташоване поруч із родовищем. Усього існує сім кар’єрів, у яких видобуваються гранітні блоки. Їхні властивості настільки виняткові, що камінь продається за кордон під назвою Gray Ukraine. Ім’я відповідає реальності: колір граніту сірий, із дрібними темними включеннями.

Насамперед гранітні вироби цінують за зовнішній вигляд. У костівського каменю він відмінний: яскравий, але не перетягував увагу, відмінно приховує забруднення завдяки дрібному малюнку. З поліруванням або шліфуванням плити виглядають ще привабливіше. Важлива особливість практично повна відсутність швів: у родовищі пласти граніту залягають таким чином, що можна витягувати великі блоки без пошкоджень. Заважаєш швів — красивіший виріб.

Втім, люблять косітський граніт не лише за зовнішність. Міцність і зносостійкість у нього дуже високі — навіть завантажена вантажівка не зашкодить. Водопоглинання низьке, що забезпечує високу морозостійкість: камінь витримує безліч циклів замерзання та відтавання без наслідків. Це дозволяє використовувати його поза приміщеннями.

Застосування

Граніт – матеріал елітний. Його використовують там, де важливі міцність, зносостійкість та відчуття розкоші. З костянського каменю виходять чудові стільниці для столів, барних стійок, ресепшен та подібних споруд. Виглядають стильно, підходять до будь-якого інтер’єру. Не менш універсальні зручні широкі підвіконня. Відносно рідкісне рішення — миття або чаша душової кабіни, виготовлені з граніту. Але воно набирає популярності.

З гранітних плиток виготовляють сходинки та підсходинки. Повністю гранітні сходи дуже важкі і дорогі, а ось облицювання покостовським каменем по кишені багатьом. Споруда виходить довговічною, не боїться опадів та холодів.

Звичайно, косітський граніт йде на виготовлення облицювальних плит. Залежно від товщини та формату їх можна використовувати для оздоблення підлоги, стін та стелі, фасаду будівлі. Гранітною бруківкою можна мостити доріжки, прикрашати клумби та ландшафтні споруди.

Це лише найпопулярніші застосування костівського граніту. З каменю роблять пам’ятники та скульптури, дорожні півсфери, балясини, колони та багато іншого. Можливості матеріалу практично безмежні.