Навчання з пожежної безпеки: особливості та значення

Знання пожежно-технічного мінімуму є необхідністю, встановленою законодавством і чинними нормативно-правовими актами, включно з міжнародними стандартами.

Від цих знань залежить безпека, життя та здоров’я людей, а також збереження майна на підприємстві. Належне та якісне навчання з пожежної безпеки від «Елітпожсервіс» дасть змогу розробити та впровадити відповідну систему захисту, а також навчити персонал і працівників діяти в надзвичайних ситуаціях.

Для чого потрібно навчання з пожежної безпеки?

Пожежно-технічний мінімум – це необхідний набір знань, що охоплює розуміння основних джерел пожежної небезпеки та можливих чинників, які спричиняють спалах пожежі. Крім того, він передбачає збір важливої інформації для проведення інструктажу працівників із питань профілактики займання та належної поведінки в разі його виникнення. Також пожежно-технічний мінімум вимагає забезпечення сучасної технічної бази для досягнення максимального рівня безпеки на підприємстві чи інших об’єктах. Не останнє місце в цьому наборі знань посідають і вміння розуміти принципи побудови систем протипожежного захисту, що відіграють ключову роль у забезпеченні безпеки будь-якого об’єкта.

Важливо зауважити, що вимоги до пожежної безпеки можуть варіюватися залежно від характеру роботи виробництва, компанії чи підприємства. Таким чином, особливості забезпечення безпеки в офісі може відрізнятися від правил, які треба враховувати в хімічній промисловості чи на виробництві. Проте в будь-якому разі отримання пожежно-технічного мінімуму робить кожного власника бізнесу більш відповідальним і допомагає забезпечити максимальну безпеку працівників і майна.

Кому потрібен курс із пожежної безпеки?

Навчання пожежної безпеки потрібне як керівнику, так і працівникам будь-якої компанії. Пройти такий курс мають:

  • керівники виробництв, організацій, підприємств;
  • фахівці, які відповідають за виконання вогневих робіт;
  • оператори станцій і машин, які працюють на зрідженому, газоподібному чи змішаному паливі;
  • працівники, до обов’язків яких належить транспортування чи переміщення легкозаймистих матеріалів;
  • електрозварники, газозварники, електрики;
  • викладачі основ безпеки життєдіяльності;
  • персонал, який працює в місцях масового скупчення людей;
  • інженерні, технічні та медичні працівники;
  • співробітники медичних лабораторій і ділянок, де є підвищена пожежна небезпека.

Для проведення навчання в «Елітпожсервіс» треба вибрати форму та терміни навчання. Результат – підвищення культури пожежної безпеки та розуміння алгоритму дій під час виникнення надзвичайної ситуації.