Навчання у Польщі після 9 класу для українців

Українські підлітки дедалі частіше доучуються у Польщі. У ситуації, що склалася, це відмінний вихід і практично прямий шлях до Європи.

Якщо почитати більше про навчання на https://polcentrum.com/navchannia/, видно, що у такого кроку безліч плюсів. А вимоги цілком посильні.

Переваги

Середня освіта у державних установах Польщі безкоштовна. Це як державна школа в Україні: платити за навчання не доведеться, хоча деякі витрати все ж таки будуть. Польський диплом найвигідніший, адже вкладень потребує мінімальних.

Вступні іспити відсутні. Атестат теж не потрібний. Вчинити може абсолютно будь-хто.

Сертифікат про освіту буде європейським зразком. Це чудовий шанс отримати роботу в європейській компанії і почати пристойно заробляти. Взагалі польська освіта вважається дуже хорошою.

Якість життя у Польщі теж європейська. Але ціни нижчі, що робить країну ще вигіднішим варіантом. Також очевидний плюс Польщі — близьке розташування: Україна знаходиться зовсім поряд, і це чудове рішення для тих, хто боїться відпускати підлітка далеко.

Вимоги

Кандидату має бути менше 18. Повнолітнього до ліцею чи технікуму не приймуть.

Обов’язковою є наявність свідоцтва про базову середню освіту, а також деякі інші документи.

Потрібно знати польську. Рівень не нижче A2. Потрібен відповідний сертифікат.

Батько чи опікун кандидата має постійно жити у Польщі. Також потрібен дозвіл від батьків на виїзд.

Особливості

Учні живуть централізовано, у гуртожитках. Там є комендантська година та подібні заходи. Є й їдальня. За підлітками наглядають професійні вихователі та надійна охорона. Про пересування та бажання відлучитися з гуртожитку потрібно інформувати. На літніх канікулах доведеться повертатися додому чи підшукувати інше місце проживання.

Група навчання змішані. Українських учнів заважають із польськими для більш повної інтеграції.
Українці мають вивчати щонайменше три іноземні мови. Одна з них польська, інша англійська. Третій можна обрати самостійно.

Права в українських та польських учнів однакові. За чудове навчання українці заохочуються. Однією з можливих нагород є проходження практики в іншій країні Євросоюзу. А ще українці користуються державною медициною.

Якщо учень хоче вступити до приватного навчального закладу, доведеться платити. Безкоштовні лише державні.