Найкращі омивачі для автомобільного скла та як обирати

Умови експлуатації автомобіля вимагають регулярного очищення скла. Це відбувається за допомогою спеціальних пристроїв, які називаються омивачами.

Туди можна заливати звичайну воду у теплу пору року, проте виробники рекомендують використовувати спеціальні рідини. Вони дозволяють швидше та надійніше проводити процес очищення, підвищують безпеку експлуатації транспортних засобів. Щоб розібратися з особливостями процесу і типами субстанцій, що використовуються, варто дізнатися більше про омивач на https://msd.com.ua/avtomobili/omivach-skla-dlya-avtomobilya-v-internet-magazini-exist-ua/.

Особливості рідини, що омиває

Її головне призначення – швидко прибрати усі забруднення з лобового скла та фар машини. Потрібно враховувати, що окрім звичайного бруду, що є сумішшю рідини та пилу з частинок ґрунту, у складі наносів можуть бути краплі жирів та олій, органічні елементи типу пилку або залишків комах. Ці забруднення краще прилипають до скла, стають розсадниками забруднень, і їх можна відмити звичайною водою.

Тому використовуються спеціальні рідини, що складаються зі спиртового розчину з додаванням засобів для чищення, здатних прибирати органіку і жири, впоратися з іншими типами забруднень.

Як основу для приготування використовується спирт двох видів:

  1. Етиловий, який ще називають питним. Цей вид сировини застосовується для створення алкогольної продукції та є найдорожчим.
  2. Ізопропіловий. Він більш дешевий, має досить різкий запах, що дозволяє визначити якість рідини, що омиває.
  3. Метиловий спирт практично не пахне, проте він є отруйним для людини, тому рідини, що омивають, на його основі використовувати не варто, можна отруїтися навіть парами.

Вибір омивача

Перевага надається виходячи з сезону року та температури навколишнього середовища. Чим холодніше, тим концентрація спирту має бути вищою, щоб рідина не замерзла на поверхні скла.

Потрібно враховувати, що при обприскуванні, субстанції перетворюється на дрібні краплі та потрапляє на холодні елементи, сюди додається потік повітря, який ще сильніше охолоджує. В результаті омивач не встигне впливати на забруднення та видалити їх. Потрібно купувати рідину із запасом по відношенню до температури.

Другий параметр – це запах. Часто виробники створюють такі субстанції, запах яких передається до салону. Такі рідини краще не заливати у систему.

На упаковці повинні знаходитися всі параметри рідини, що омиває, її склад і діапазон температур, при яких рекомендовано застосування.