Život vo vašom vlastnom dome postavený na vašej vlastnej krajine je sen takmer každého človeka, bez ohľadu na to, či má rodinu alebo je osamelý. Moderné vybavenie vám umožňuje urobiť z inžinierskych sietí súkromného domu absolútne autonómne a vysoko automatizované, vďaka čomu bude život v súkromnom dome identickým bývaním v mestskom byte.
Silné a odolné silikátové tehlové domy na overenie sa ukázali byť veľmi chladné a surové. Teplo z nich rýchlo zmizne a núti svojich majiteľov, aby slušne míňali na palivo, aby si udržali pohodlnú teplotu, a moderné drevené domy nedosahujú vlastnosti izolujúce teplo k svojim predbežným náprotivkom, pretože lúč s hrúbkou 150×150 mm/ robí Nenechajte v dome teplo nielen v zime, ale aj v neskorej jeseni. Aby drevený dom ukázal všetky svoje najlepšie tepelné izolačné vlastnosti, potrebujete rezivo s oveľa väčšími rozmermi, čo je drahé.
Typy tepelnej izolácie. Spôsoby izolácie
Ale v obidvoch prípadoch je možné napraviť situáciu použitím tepelných izolačných materiálov. Tepelná izolácia budovy môže byť vnútorná a vonkajšia.
Vonkajšia tepelná izolácia stien domu je často výhodnejšia a pre budovy, ktoré sú už vybudované, je takáto izolácia často jedinou možnou možnosťou izolácie domu. Ale s budovami, ktoré majú hodnotu, napríklad architektonické pamiatky, opak. Je tu možná iba vnútorná tepelná izolácia priestorov.
Tepelné izolačné materiály sú početné a veľmi odlišné od seba v zamýšľanom účele, ich pôvode a vzhľade. Môžu byť hrubo rozdelené na materiály organického a anorganického pôvodu. Prírodné materiály, ako sú drevené vlákna, ľan a papier, ako aj mach, sú trstiny dobre známe a používané od staroveku. Moderný ohrievač sú priemyselné výrobky, ktoré ich však nezbavujú množstvo veľmi užitočných vlastností. Najčastejšie sa používa pri konštrukcii sklenenej vlny, polystyrénovej peny, rozšírenej hliny, perlitu a mnohých ďalších materiálov, ktoré majú celkový účel izolácie, ale používajú sa na zahriatie rôznych častí štruktúry domu.
Pretože väčšina území našej krajiny je zbavená ložísk prírodného kameňa, tehla všade zastávala vedúce pozície ako štrukturálny materiál na výstavbu súkromných domov spolu s rezivom.
Tento materiál je dobrý pre každého, iba jeho tepelná vodivosť je trikrát väčšia ako v prípade dreva. Teplo strata pri kúpe domu vyrobeného z tehly je až 35%. Oveľa viac bude musieť minúť palivo na podporu už dosiahnutej pohodlnej teploty na správnej úrovni. Na zníženie takýchto tepelných strát, dokonca aj počas výstavby domu, sa vykonáva celá škála prác, v ktorých sú izolované steny, strecha, podlaha a strop.
Hrúbka tehlovej steny ovplyvňuje výber izolácie a jej hrúbku, dutá alebo celá tehla sa použila na murivo a samotná technológia muriva. Môžete stavať na tom, že tehlová stena zložená v jednej tehle stráca asi tretinu tepla počas vykurovania domu na jednotku času. Tehly, ktoré majú dutinu vo vnútri.
Izolujte steny vonku alebo zvnútra a ešte lepšie, ak sa izolácia vykonáva zvnútra aj zvonka. Pretože izolácia sa spravidla vykonáva polystyrénom a polystyrénom, ako aj minerálna vlna, mnohí sa obávajú, že v lete v izolácii bude horúco. Ale v skutočnosti, vrstva izolácie v horúcom letnom letnom diele, aby sa udržala teplo, ale teraz nebude v izolovanom dome teplé teplé, ale naopak chladnejšie.
Počas výstavby domu sú niektoré prvky vnútornej izolácie povinné. Takže vždy izolácia podlahy prvého poschodia, vykonáva sa izolácia stropu a strechy. Ale steny zvnútra zvyčajne nie sú izolované. A to je najjednoduchšie to urobiť presne počas výstavby. Izolácia domu vonku sa môže vykonať počas výstavby domu, ako aj po ňom.
Na izoláciu stien zvnútra aj zvonku sa uvádza veľa požiadaviek. Mal by to byť súčasne zvukový izolátor a odolný voči vlhkosti, ako aj absorbovať ho v minimálnom množstve a zároveň by tento materiál mal prejsť parou. Izolačný materiál by mal mať tiež vhodný koeficient tepelnej vodivosti, byť dosť odolný a ľahko namontovaný na stenu.
Оставить коммент.