DIY podkrovná izolácia je spravodlivo zodpovedná úloha, ktorá si vyžaduje kompetentný prístup. Ak sa plánuje postaviť dom s podkožnou miestnosťou, pri navrhovaní sa musí vykonať výber tepelnej izolácie pre podkrovie. V takom prípade je potrebné vziať do úvahy niekoľko dôležitých bodov.
Po prvé, konfigurácia strechy a veľkosť podkrovia. Druhým dôležitým faktorom sú klimatické podmienky. Je zrejmé, že je potrebné zohriať dom na teplom pobreží mora a dom za polárnym kruhom rôznymi spôsobmi. Nie je možné zmeniť vonkajšie podmienky a je potrebné správne zvoliť tepelnú izoláciu a technológiu izolácie kladenia — je to potrebné.
Izolujeme podkrovie podľa pravidiel
Ľudia začali dlho používať podkrovie ako obydlie. Verí sa, že táto skúsenosť pochádza z Francúzov. Dlho zakryli strechu dlaždicami spálenej hliny. V teplých dňoch sa podkrovie s takou strechou zahrialo pozoruhodne a Francúzi to využili.
Bolo prospešné usadiť sa v podkroví — za bývanie nevybrali poplatok. Ale nebolo možné žiť v chlade v chlade, nedobrovoľne som musel premýšľať o otepľovaní. Predpoklad je celkom opodstatnený, že s príchodom vysokej kvality izolácie sa popularita podkrovia zvýšila v iných krajinách.
Majitelia súkromných domov a chát sú často terénne podkrovné miestnosti sami. Výrazne uľahčuje túto úlohu a poskytuje príležitosť ušetriť čas a prostriedky, rozsiahly sortiment izolácie a potrebný pre jej kladivé materiály.
Izolácia je potrebná nielen pre strechu, ale aj pre steny a podlahu. Izolácia je vybraná tak, aby sa predišlo kritickému zaťaženiu stien a stropov. Neodporúča sa používať remeselnícke výrobné materiály. Musíte si vybrať izolácie, ktoré nemajú nepríjemný zápach.
Podkrovie má svoje charakteristické vlastnosti, ktoré je potrebné zohľadniť pri jeho usporiadaní. Zle sa z miestností prenikne mokrý teplý vzduch. Vietor fúka zhora, zrážky padajú. Preto izolácia v podkroví nestačí iba na to, aby ju dobre opravila, musí byť chránená.
Pri vybavení podkrovia vlastnými rukami musíte nasledovať pracovnú objednávku. Izolácia zvnútra začiatok zo strechy. Po prvé, posilňuje sa materiál odolný voči vetru. Ďalším krokom je rám a tepelná izolácia je pevná. Parná bariéra je položená na vrchol, potom sa vykonáva dokončenie.
Ako chrániť izoláciu pred vetrom?
Pre všetky ohrievače sa vyžaduje izolácia z výkonných tokov vzduchu. Ako ukazuje skúsenosti, pri absencii takejto izolácie v miestnosti sa návrhy chôdza, čo je priama príčina tepelnej straty.
Aby ste zabránili tomuto nepríjemnosti, môžete použiť strešný materiál alebo polyetylénový film. A membrána špeciálne navrhnutá na takéto účely bude fungovať najlepšie. Prejde vzduch iba jedným smerom a nedovolí sa dostať do vlhkosti dovnútra dovnútra.
Čo si vybrať — vyriešiť vlastníka. Hlavnou úlohou je chrániť izoláciu pred dažďom a snehom. Zároveň nezabudnite, že vlhkosť môže spadnúť do miestnosti s nárazmi vetra zo strechy.
Parná bariéra na izoláciu
Pri terénne úpravy podkrovia je potrebné vziať do úvahy zvýšenú vlhkosť vzduchu tu. Tento faktor je spôsobený umiestnením tejto miestnosti.
Izoláciu môžete chrániť pred parou pomocou polyetylénového filmu alebo pergamínu. V tomto prípade to nestojí za použitie strešného materiálu.
Pretože fixácia materiálu sa uskutoční v naklonenej rovine, je vhodnejšie pracovať s partnerom. Medzery medzi plachtami izolačného materiálu by mali byť dôkladne prilepené stavebnou páskou. Ďalším krokom je dokončenie.
Výber materiálov na izoláciu
Výber tepelnej izolácie pre podkrovie závisí od mnohých faktorov. Konfigurácia strechy, hrúbka stien samotného domu a klimatické podmienky sú dôležité. Všetky tieto okolnosti zohľadňujú návrhovú dokumentáciu. Nemali by ste začať pracovať na zlepšení podkrovia bez primeraného vyšetrenia a náležitej prípravy.
Dôležitý bod — Posúdenie potrebných technických parametrov izolácie. Výrobcovia ponúkajú rôzne typy izolácie. Každá z nich má svoje vlastné charakteristiky, ako napríklad koeficient tepelnej vodivosti, odolnosť proti ohňu, hustota, ktorá určuje oblasť ich používania.
Nasledujúci ohrievač je vhodný na terénne úpravy podkrovia:
Minerálna vlna;
vlna zo sklenených vlákien;
pena;
Polyuretánová pena;
Často zvolená izolácia na minerálnom základe alebo sklenenej vlny. Pre podkrovie by mala byť vrstva takejto izolácie hrubá 15 — 20 cm. Tieto materiály priťahujú svoju cenu a univerzálnosť. Najmenej nákladná možnosť — pena. Malo by sa však pamätať na to, že je nebezpečenstvom požiaru.
Tepelné izolačné materiály vyrobené Knaufom sa ukázali z najlepšej strany. Táto značka ponúka materiály na tepelnú izoláciu všetkých miestností, od suterénu po podkrovie.
Tepelná izolácia podkrovia musí byť:
silné;
svetlo;
Dosť tvrdé;
Odolný voči deformácii.
Izolačné materiály značky Knauf ukázali pozoruhodne pri zlepšovaní podkrovných miestností. Izolácia sa vytvára rôznymi hustotami vhodnými pre každú situáciu. Predáva sa rôznymi typmi: rolky, rohože a dosky. Pred výberom jedného alebo druhého formulára musíte presne vypočítať.
Pri vývoji projektu, keď je známa plocha povrchovej izolácie, sa podrobne posudzuje technológia na vykonávanie práce. Praktické skúsenosti s vykonávaním určitých operácií sú v tejto veci dôležité.
Rohože a dosky sú ľahko pripevnené jednou osobou, asistenti nie sú potrební. A je efektívnejšie spolupracovať s rollmi spolu. Plátno je možné okamžite upevniť zo strechy po stropy. Nadmerné úspory na otepľovacích materiáloch môžu mať za následok nedostatočnú kvalitu tepelnej izolácie.
DIY Izolácia zvnútra vlastnými rukami
Vystúpení špecialistov na podvádzanie: Dobre vybraná tepelná izolácia zabráni úniku tepla v chladnom počasí a v lete poskytne chlad. V kabáte nie je možné poskytnúť potrebné pohodlie, ak steny a stropy nie sú izolované.
Je to dôležité a správne vybrané a správne vložené. Rohoty sklenenej vlny a minerálne dosky sa zaznamenávajú pomocou rovnakej technológie. Práca by sa mala vykonávať v kombinézach a pomocou prostriedkov na ochranu holých oblastí tela.
Najjednoduchšou metódou izolácie je opraviť minerálne dosky medzi lúčmi krokiev v dvoch vrstvách. V tomto prípade sa prekrývajú kĺby prvej vrstvy.
Oprava izolácie je dôležité nepoškodiť film, ktorý slúži na hydroizoláciu. Po upevnení dosiek alebo valcovaného laminátu je na vrchole položený film pary bariéry.
Nie je to tak dávno, čo ľudia zvýšili obytný priestor pomocou podkrovných priestorov, takže podkrovie boli izolované zvnútra. Teraz sú súkromné domy navrhnuté s podkrovím. Tento prístup je dosť ekonomicky opodstatnený. Zlepšenie podkrovia je oveľa jednoduchšie ako po výstavbe výstavby.
Оставить коммент.