Malinové víno, ktoré má sladkú chuť a krásnu farbu, bude vašim verným spoločníkom so studenými večermi tvrdej zimy. A čo je veľmi dôležité, takýto nápoj môže bezpečne konkurovať už slávnej ľudskosti z rôznych odrôd hrozna.
Vlastnosti a charakteristické črty malinového vína vyrobené doma
Vyvstáva logická otázka, prečo je víno z maliny dolného z hľadiska spotreby toho istého nápoja, ale z hrozna? Nápoj je dosť silný. Je to tiež sladké, môžete povedať cukor. Takáto chuť, pripomínajúca likér, zriedka nájdite fanúšikov pre seba. Aby ste ich nejako zmäkčili v čisto malinovej tekutine, pridávajú sa ďalšie bobule.
Takže na prípravu vína si môžete vziať maliny úplne odlišných odrôd. Tí, ktorí milujú bohatú červeno-hnedú farbu, si môžu vziať červenú bobule. V nápoji môžete zriediť dominanciu maliny pomocou bielych ríbezlí a dobre rozrezanej husacej skrinky. Skutočné gurnice, ktoré si radi vychutnávajú cukrové nápoje.
Maliny musia zbierať alebo kúpiť ten, ktorý sa chystá prejsť. Nemôžete použiť rozmaznané, sušené alebo zaútočené hmyzové bobule, pretože sú schopné zničiť chuť budúceho vína. Je tiež úplne zakázané aspoň nejako umyť maliny. Ide o to, že na ňom žijú huby kvasiniek a len spôsobujú, že sa víno blúdia a stanú sa alkoholickým nápojom.
Jeden z najslávnejších receptov malinového vína
Berieme tri kilogramy maliny a približne sa rovnajú tejto hmotnosti a všetko premiešame. Cukor by sa mal používať tak, ako sa vám páči, ale štandard zahŕňa asi dva kilogramy. Nebojte sa vykonávať experimenty, pomôžu vám rozhodnúť o chuti vína pre vás. Predtým, ako začnete variť, musíte brúsiť bobule v zemiakových kaša. To sa dá urobiť pomocou moderného vybavenia vo forme mixéra alebo mlynčeka na mäso.
Keď je už pripravený bobule. Keď tam odchádza, zmiešajte polovičný cukor a vodu, takže dostanete sirup. Berieme čistú vodu, tú, ktorú pijeme, ale nedá sa variť. Keď varíte sirup sladkého cukru, uistite sa, že voda sa v žiadnom prípade nevarí. Aby sa cukor v ňom rozpustil, mal by byť len teplý.
Ďalej zmeráme teplotu sirupu, ktorý by mal byť 23 stupňov. Tento ukazovateľ je veľmi dôležitý, ak je nižší alebo vyšší, ako je uvedené, potom víno bude alebo pomaly blúdiť, alebo dokonca odmietne to urobiť.
Teraz zmiešajte malinové pyré s cukrom a nechajte odpočívať na tmavom mieste. Ale nezabudnite zmerať teplotu kvapaliny, mala by ísť na dvadsať stupňov. Každý deň niekoľkokrát, vyzdvihnutie lyžice z dreva, zasahujú do obsahu nádob.
Когда пройдет чуть болш недели, стоит пр перерелить забродившш жтт птт пт пт пт п п п п п п п arkhu жтттт. сходную. Teraz si pamätáme zvyšnú časť vody a cukru. Opäť z toho vyrábame sirup podľa už opísanej technológie a pridávame k nápoju. Tento proces dáva iba vinu pevnosti, ktorej je slávny. Keď je všetko zmiešané, sedem dní dávame tekutiny pokojne sa blúdiť ďalej.
Uplynulo teda pätnásť dní, čo znížilo silu fermentácie malinového vína a výrazne ho rozdelilo na sladkú šťavu a hustú buničinu. Toto je signál, že je čas vziať si zalievanie alebo sito a sledovať tekutinu v rôznych fľašiach. Po úniku zavrieme každú nádobu s načítaním vody.
Teraz sa nápoj rozliaje do fliaš a môže byť umiestnený na pomerne chladnom mieste, napríklad do pivnice, mesiac alebo jeden a pol. Celý sediment, ktorý by sa nemal konzumovať, teda klesne na spodok fľaše. Po stanovenom období berieme sterilné fľaše, môžu to byť staré fľaše pod zakúpeným vínom a nalejte do nich naše víno. Varte všetko s dopravnými zápchami a znova odídete na dva mesiace. Stál taký čas, nápoj bude pripravený na použitie.
Taký problém s kvasinkovými baktériami môže vzniknúť. Prvý deň ich nemusia byť bublené, čo číta nedostatok tepla v miestnosti, kde sa nachádza víno. Existuje cesta von, pretože môžete zahriať iba časť prijatej šťavy, ale bez toho, aby ste ju dostali na 100 stupňov, a znova ju vložte späť do nádoby. Stojí za to zmiešať všetko a potom by sa mal začať proces dlhého fermentácie.
Malinové víno — relatívne rýchly produkt. Preto sa neodporúča ukladať ho a trvať na viac ako jeden rok.
Rôzne spôsoby varenia malinového vína
Stojí za to vyskúšať iné spôsoby varenia vína, ktoré sa potešia niečím novým.
Prvá metóda má v úmysle vziať 5 kilogramov maliny a dobre ich vytlačiť, premeniť sa na šťavu. Okamžite pridajte do tekutiny 300 gramov cukru a jeden liter vody. Ten by mal byť teplota miestnosti. Zvyšky maliny, z ktorých bola šťava tiež stlačená. Potom sa oplatí dôkladne ho vytlačiť a nalejte ho do prvej šťavy. V celej tejto tekutine pridávame kvasinkový list a vkladáme na desať dní teplé miesto.
Po stanovenom období pridajte cukor do výslednej šťavy, pomer cukru by mal byť 150 gramov na ďalšom liter tinktúry. Fermentácia sa začne a keď skončí, je potrebné pridať alkohol. Napríklad asi 250 gramov alkoholu pridáva päť litrov vína. Miešame všetko, pridávame viac cukru v závislosti od vašich preferencií vkusu, nalejte tinktúru do rôznych fliaš a upchávok. Víno by sa malo skladovať na chladnom mieste.
Existuje ďalší spôsob, ako vyrobiť malinové víno. Mali by sa odovzdať nasledujúce fázy:
Berieme 10 kilogramov malinových bobúľ a miešame so štyrmi litrami čistej vody. Z pobrežia stlačte čistú šťavu a znova pridajte zadané množstvo vody;
O dva dni neskôr je mladík opäť stlačený a dostáva dve časti šťavy, v ktorých pridáme 1 liter šťavy z rídy a cukru — päť kilogramov;
Nalejte tekutinu do fľaše alebo inej nádoby a nechajte ju pokojne blúdiť;
Po skončení procesu nalievame všetko do samostatných fliaš.
Okrem vína môžete variť chutný malinový likér. Pre taký nápoj môžu byť vhodné mrazené maliny. Ak chcete vyrobiť dva litre malinového likéru, musíte získať 500 gramov maliny. Pridajte tam alkohol a vodu v rovnakom množstve a samozrejme cukor (700 gramov). Nalejte malý vanilkový cukor a 6 gramov kyseliny citrónovej. Raspberry sa musí variť vo vode, bude to trvať asi hodinu. Berieme bobule z vody a pridávame cukor. Sirup sa ochladil, pridajte zvyšné ingrediencie. Nalejte všetko do fľaše a nechajte ju variť.
Оставить коммент.