Чи потрібна тепла підлога у приватних будинках

Облаштовуючи заміський будинок, потрібно завчасно спланувати захист усіх приміщень від холоду та вітру. Для цього встановлюється продумана система опалення, а також додатковий шар теплоізоляції стін.

Він може бути зовнішнім та внутрішнім. І створений для того, аби уникнути виходу теплого повітря назовні і потрапляння холодного всередину будинку.

Втім, існує ще один ефективний метод, як зробити мікроклімат у домі комфортним для всіх членів родини. Тепла електрична підлога застосовується як основне або додаткове джерело опалення. І в комплексі з продуманою системою утеплення стін дає відмінний результат.

Для чого потрібна тепла підлога в приватному будинку

Найбільш універсальною вважається саме електрична тепла підлога. Водні аналоги мають суттєві обмеження. Нагрівальні мати або кабелі, що працюють за рахунок електроживлення, в приватному будинку дозволяють:

  • створити комфортну атмосферу – тепло буде рівномірно розподілятися по підлоговому покриттю і нагрівати усю кімнату (на відміну від батарей, які нагрівають конкретну ділянку);
  • втілити в життя будь-який інтер’єрний задум: мати та кабелі повністю приховуються під підлоговим покриттям, а сучасні системи забирають мінімальну висоту підлоги – вони залишаються непомітними, і вам не потрібно думати, як замаскувати їх, щоб вписати у інтер’єр;
  • уникнути алергічної реакції на пил – радіатори та інші типи обігрівачів здатні сильно нагрівати повітря біля себе, і весь пил, який знаходиться навколо них, також піддається нагріванню, може трохи підгорати – через це у багатьох людей виникають неприємні алергічні реакції, а тепла підлога не дає концентрованого надмірного нагрівання – температура поверхонь підтримується зазвичай на рівні 25-27°С.

Як обрати електричну теплу підлогу для приватних будинків

Електрична тепла підлога сьогодні виготовляється в різноманітних форматах. А тому перш ніж підібрати потрібну вам систему, варто зважати на тип приміщення, де буде встановлено нагрівальний мат або кабель. Саме відштовхуючись від цього фактору будуть варіюватися показники потужності. У будь-якому будинку існують теплі і холодні приміщення. До першої категорії належать вітальні, спальні, часто дитячі кімнати.

Холодними вважаються балкони, ванна кімната, коридори, підсобні приміщення. Чим нижча температура повітря в тій чи іншій кімнаті, тим потужнішою має бути електрична тепла підлога.

Найбільш оптимальною температурою нагрівання підлогового покриття вважається 29-30°С. Більші показники є некомфортними для пересування босоніж. І доволі небезпечними для деяких видів підлогового покриття, наприклад паркету або ламінату.

Перед тим як купити електричну теплу підлогу, поцікавтеся: чи підходить вона для оздоблення підлоги, яке ви обрали для тої чи іншої кімнати. Найбільш універсальною вважається інфрачервона плівка, а також нагрівальні мати. Кабель встановлюється під більш холодне покриття, наприклад керамічну плитку.