Vinylové tapety na maľovanie — čo je pre nich lepšie použiť LKM?

Vinylové tapety na maľovanie sú vynikajúcim materiálom pre tých ľudí, ktorí často radi menia interiér. Koniec koncov, s ich pomocou môžete niekoľkokrát prefarbiť povlak. Stačí si vybrať novú farbu! Nižšie popíšeme nevýhody a výhody týchto tapetov, ako aj technológiu ich maľby.

Čo sú vinylové tapeta?

Video ukazuje, ako nalepiť vinylové tapety

Vinylové tapety majú 2-vrstvovú štruktúru. PVC je vždy horná vrstva a spodná zľava nie je tlmená alebo papier. Podmienečne sú tieto tapety rozdelené na: kuchyňu, objemné (penové) a ploché. Prvý z nich má dobrú hrúbku a hladkú textúru, pretože sú ľahké a jednoducho čistené od akýchkoľvek kontaminantov. Volumetrická tapeta dokonale skrýva nedostatky a defekty steny. No, plochý — majú menšiu hrúbku, ale líšia sa vo vynikajúcom dizajne, pretože horná vrstva obsahuje nečistoty hodvábnych nití. Avšak bez ohľadu na typ vinylovej tapety na maľovanie, všetky majú rovnaké vlastnosti. Plusy zahŕňajú:

Vysoká elasticita a hustota materiálu. Počas aplikácie nie sú plátna roztrhané.

Vynikajúci odpor vlhkosti. Materiál môže byť utretý handrou alebo premytý detergentmi.

Vplyv na účinky UV lúčov. Povlak už mnoho rokov nezmizne.

Mechanická pevnosť. Povlak nie je poškodený menším fyzickým vplyvom.

Vynikajúci dizajn a rozmanitosť textúr. Môžu napodobňovať akékoľvek povrchy: saje, drevo, keramika, omietka.

Z nevýhod, jeden hlavný môže rozlíšiť — priepustnosť vzduchu. Preto tapeta „nedýcha“. A pod náterom sa môže hromadiť veľké množstvo plesní a iných mikroorganizmov. Preto na lepenie v spánku a detských izbách sa neodporúča. Na tento účel je lepšie použiť na maľovanie typickú papierovú tapetu.

Ako nalepiť tapetu vinylu?

Vyberte si tapetu pre maľovanie — video

Údaje o tapete sú prilepené a typické papiere. V procese nie je nič komplikované. Po prvé, povrch je pripravený: vyčistený, tmel, Primed. Nesplniť túto počiatočnú fázu nemôže. Ak základňu pripravujete, potom sa aplikovaný povlak rýchlo stane nepoužiteľným. V druhej fáze sa pripravujú plátna a lepidlo. Tapeta je rezaná s dĺžkou, ktorá sa rovná výške stropov, pridá sa 6 centimetrov. Lepidlo sa kupuje univerzálne alebo pod typom povlaku. Ešte lepšie, ak má adhezívna zmes špeciálne komponenty, ktoré bránia plesni a húb. Pretože existuje vysoké riziko tvorby týchto mikroorganizmov pod vinylovými povlakmi.

Lepidlo je zriedené podľa receptu. V tomto prípade sa v procese prípravy zmes dôkladne premieša tak, aby neexistovali žiadne hrudky. Ďalej sú plátna pokryté lepidlom. Potom dali každú polovicu (aby bola zloženie nasýtená). Potom sa tapeta aplikuje metódou „vstok“ v smere zhora nadol. Musíte začať od rohu miestnosti. Takže všetky tapety sú postupne prilepené. Prebytočné maľby sú nakrájané nižšie. Počas práce musia zabezpečiť, aby v miestnosti neboli žiadne návrhy. Zatvorte všetky dvere a okná! Po vyschnutí tapiet môžete začať nanášať farbu.

Maľba vinylovej tapiet

Tento proces sa tiež vykonáva, ako aj maľovacie papierové tapety. Na prácu budete potrebovať zodpovedajúcu farbu, kefu, valček a podnos. Je žiaduce, aby prilepená tapeta bola vyrazená a béžovým alebo bielym odtieňom. Vyzdvihnite farbu na latexe alebo akrylovom základe. Za 5 hodín sa dostatočne rýchlo vyschne. Farba sa nanáša na tapetu dvoma spôsobmi — z nesprávnej strany a na prednej strane. Budeme hovoriť viac o tom, ako maľovať povlak po lepení, to znamená z prednej strany.

Naliata do podnosu. Položia tam valček, mierne stlačia a začnú vytvárať vertikálne pohyby pozdĺž steny. Ak namaľujete povlak prvýkrát, môžete použiť kompozíciu v dvoch vrstvách. Iba pred použitím druhej vrstvy je dôležité počkať do predchádzajúceho. V tom istom prípade, ak chcete robiť kresby alebo vzory, budete na to potrebovať štetec. Po prvé, použije sa 1. (základná) vrstva. Po jeho sušení sa základný náter aplikuje na povrch. Je žiaduce, aby bola založená na vode. Nechajte ju zaschnúť.

Kresba bude ležať oveľa lepšie na povrchu ošetreným týmto spôsobom. Potom vezmite farby, kefujte a pokračujte v aplikácii obrazu. Počas práce sledujte preventívne opatrenia. Nezabudnite obliecť rukavice, respirátor. Zmes farieb by nemala spadnúť na kožu rúk a tváre. Je to dobré, ak máte špeciálne pracovné oblečenie. V prípade zmesi na tele je dôležité opláchnuť túto oblasť teplou vodou. Po ukončení práce sa zvyšné zvyšky farby ukladajú v uzavretej nádobe v tmavej miestnosti.

Najvýhodnejšie na sušenie je teplota +20 ° C a normálna vlhkosť.