Hlboký betónový vibrátor

Sila budovy a jej jednotlivých betónových štruktúr a stropov, tak s monolitickou konštrukciou, ako aj pri zbere konštrukcie z hotového betónu a vystužených betónových štruktúr, priamo závisí od kvality použitej betónovej zmesi a jej náplň. Charakteristiky pevnosti zmesi sú určené kvalitou použitých komponentov a ich pomerom, ako aj berúc do úvahy teplotu a vlhkosť charakteristickú pre konkrétnu oblasť a podmienky, v ktorých betónová hmota zmrazí.

Pokiaľ ide o styling, tu sú rozhodujúce monolity výplne a neprítomnosť dutín. Pri nalievaní, aj keď ho vyrobíte s malým prúdom, sa nevyhnutne vyskytnú v dôsledku vzduchu a nerovnomerného rozdelenia zmesi. Ak sa vyskytnú medzery v blízkosti posilňovania, jej korózia sa začne v priebehu času, čo povedie k strate sily betónovej štruktúry a jej postupnému zničeniu. Tiež mikropodniky vytvorené, keď nalievanie vzduchu vedú k zničeniu betónu pod vplyvom sezónnych kolísaní teploty, a nerovnomerné zmršťovanie môže spôsobiť praskliny pri tvorbe prasklín-to znižuje pevnosť a trvanlivosť betónových častí v betónových častiach budovať a môže viesť k deformácii budovy ako celku.

V modernej konštrukcii sa pri nalievaní betónovej hmoty používajú špeciálne náradie — hlboké vibrátory. Najhlbší betónový vibrátor je navrhnutý na kompaktnú betónovú hmotu počas nalievania, ako aj zabezpečiť jej rovnomerné rozdelenie a elimináciu vzduchových dutín. Princíp prevádzky tohto zariadenia je, že keď je vibro -boula ponorený do betónovej hmoty, prenáša mechanické vibrácie k tejto hmotnosti, čím sa kompasuje a uvoľňuje vzduch, ktorý vstupuje do zmesi počas plnenia, a tým poskytuje vynikajúcu adhéziu s posilňovaním. V závislosti od objemu konštruovanej štruktúry, ako aj od vzdialenosti medzi segmentmi výstuže, sa používajú vibro -obaly rôznych priemerov. Okrem toho sa zariadenia líšia v ukazovateľoch, ako je frekvencia a amplitúda kmitov. Výber týchto parametrov závisí od veľkosti frakcií zmesi. Napríklad pre betónovú hmotnosť veľkej frakcie sa odporúča používať nástroj s maximálnou amplitúdou oscilácií a ich najnižšou frekvenciou, ktorá poskytne najjednoduchšie rozdelenie hmoty v celom tvare štruktúry.

Používanie zariadení, ako je hlboký vibrátor pre betón 19, môže významne skrátiť čas výstavby vystužených betónových štruktúr a významne uľahčuje prácu staviteľov, čím sa zabezpečí rýchle a efektívne položenie betónovej hmoty naplnením všetkých možných dutín a jednotného povlaku posilňovania.