Najbežnejším zariadením navrhnutým na zníženie úrovne tlaku v potrubí je regulátor priameho tlaku. Existujú dve odrody takýchto prevodoviek. Prvá skupina podporuje potrebnú úroveň tlaku „pre seba“ a druhá skupina „po sebe“.
Štrukturálne sa regulátor priameho tlaku vyrába vo forme silného kovového puzdra, vo vnútri, z ktorého je ventil, viečka s olejovým tesnením, citlivým prvkom vo forme membrány a vyváženého nákladu. Na tyči sú spravidla inštalované dva ventily, ktorých úlohou je vyvážiť tlak pracovného prostredia a mechanizmu nákladu.
Membrána a potrubia sú spojené pulzným potrubím. Navyše, v zariadeniach „po sebe“ prepínanie vykonáva prevodovka a v zariadeniach „pre seba“ je pulzná trubica a potrubie pripojené k prevodovke. Interval medzi prevodovkou a miestom prepínača by mal prekročiť desať priemerov potrubia.
Priamy regulátor tlaku funguje nasledovne. V počiatočnej fáze je ventil otvorený a pracovný tok voľne prechádza cez prevodovku. So zvýšením tlaku sa výstupný tlak začína zvyšovať. Preto sa tlak v pulznej trubici začína zvyšovať. Tlak ovplyvňuje výkonné telo a pôsobí na ventil v opačnom smere. V dôsledku.
V opačnom prípade, keď výstupný tlak klesá pod danú úroveň, zníži sa účinok na citlivý prvok. Ventil sa otvára a zvyšuje tlak pracovného toku, až kým jeho hodnota nedosiahne požadované hranice. Na konfiguráciu prevodovky sa používa nastavenie veľkosti nákladu, ako aj ich umiestnenie na vzostupe.
Tlaková prevodovka „pre seba“ má podobný algoritmus. Rozdiel spočíva v počiatočnej polohe ventilov. Pri podávaní pracovného toku sú ventily v zakopanom stave. Keď sa tlak zvyšuje cez pulznú trubicu, membrána začne poskytovať signály výkonnému orgánu, ktorý otvára ventily. Výsledkom je, že tlak v potrubí klesá. Rovnaký princíp výberu nákladu a ich umiestnenie sa používa na konfiguráciu prevodoviek „pre seba“.
Na meranie tlaku na vstupe a výstupe regulátora sa používajú tlakové meradlá, ktoré môžu byť zahrnuté. Spojenie s potrubím môže byť niekoľko typov a závisí od typu používania a pracovného prostredia. Prevodovky pracujúce pri teplotách pracovného prietoku nie sú vyššie ako 90 stupňov sú namontované v akejkoľvek polohe. Ak teplota prietoku presahuje 90 stupňov, inštalácia je povolená iba s horizontálnym umiestnením potrubia. Zároveň je blok bez membrány namontovaný zdola potrubia. Pri inštalácii prevodoviek tlaku vody, najmä s dostatočne kontaminovaným pracovným tokom, je potrebné zabezpečiť inštaláciu prvku vstupného filtra. Spojenie pulzovaných trubíc je povolené v horizontálnom smere, guľové ventily alebo ventily sa používajú na ich prepnutie.
Použitie prevodoviek „pre seba“ a „po sebe“ zaisťuje súlad s potrebnými tlakovými parametrami pre priemyselné a domáce systémy hydraulického aj pneumatického. Prevodovka je schopná znížiť tlak na požadovaný a podržať ho v požadovaných hraniciach. Pri používaní regulátora zostávajú výstupné parametre systému na konštantnej úrovni, aj keď preberá vstupný tlak. Hlavné nastaviteľné parametre zahŕňajú prietok pracovného prostredia a jeho tlak, ako aj úroveň rozdielu tlaku. Pri dobrom nastavovacom systéme sa výrazne zvyšuje odpor opotrebovania zariadení a potrubí. Okrem toho je vylúčené riziko poškodenia systému, spôsobené prudkým zvýšením tlaku v potrubí.
Viac informácií o regulačných ventiloch nájdete na webe:
alebo nastavené telefonicky: (499) 343-27-26
Zavolať!
Оставить коммент.