Nainštalovanie individuálneho vykurovania v súkromnom sektore, v krajinách a teraz v byte — je potrebné špeciálne vykurovacie zariadenia. Na vyriešenie tohto problému — v prvom rade je potrebné rozhodnúť sa o tom, aký druh paliva bude vykurovací kotol fungovať. Pri výbere vykurovacieho zariadenia je tento parameter zásadný. V tejto súvislosti sú kotly: elektrické, plyn, kvapalina, peleta, tuhé palivo a kombinované. Každá z nich sa používa za určitých podmienok, takže by bolo nesprávne povedať, ktorý z nich je lepší alebo horší. Úlohou akéhokoľvek kotla je poskytnúť domu tepla priamym vykurovaním určitého nosiča tepla. A pomocou cirkulačného čerpadla nasmerujte pohyb tepelného nosiča pozdĺž vykurovacieho systému, ktorý pozostáva z potrubí, radiátorov atď.
Najobľúbenejšie dnes sú plynové kotly. Výrobcovia ponúkajú dva hlavné typy konštrukcií — podlahový alebo stenu — čím sa vykurovací kotol. Kotly na stenu sú ideálne, keď sa nevyžadujú veľmi výkonné vybavenie a keď oblasť kotla nie je príliš veľká. Vykurovacie plynové kotly majú množstvo významných výhod. A predovšetkým — ľahká prevádzka. Nevyžadujú neustálu kontrolu nad prítomnosťou paliva a plyn je tiež najlacnejším typom paliva a tieto zariadenia majú najvyššiu účinnosť. Ako ich nevýhoda — miestnosť, kde sú nainštalované, by mala byť dobre vetraná. Predpokladom je inštalácia automatizácie bezpečnostného systému, ktorý sa spustí v prípade zlyhaní. Pred začiatkom prevádzky zariadenia by sa malo získať povolenie, ako aj uzavrieť dohodu so zodpovedajúcou plynovou službou. Ak je kotol potrebný iba na vykurovanie, mali by ste si kúpiť jeden obvod, a ak pre zariadenie prívodu horúcej vody, dvojitého okruhu kotla.
Valer s tuhým palivom je dnes stále obľúbeným a potrebným vykurovacím zariadením, najmä v oblasti, kde plynný hlavný plyn neprechádza. Uhoľ, drevo, rašelinové brikety, pelety a oveľa viac sa môžu použiť ako palivo. Priaznivo má vysokú účinnosť, čo je spôsobené nízkymi nákladmi na použité palivo a nenápadnosťou vo veciach údržby a opravy. Medzi nimi sa vyznačujú pevné kotly s dlhým spaľovaním, kde sa zaťaženie tuhého paliva vykonáva po 7 hodinách a v niektorých — po 34 hodinách.
Оставить коммент.