Správne výsadba hrozna — odporúčania skúseného záhradníka

Ak správne určíme, ktorá odroda hrozna je vhodná pre tieto klimatické podmienky, a určíme metódu prispôsobenia pre ňu, pestujeme hrozno a zbierajú dobrú úrodu bobúľ, môže byť v ktorejkoľvek z regiónov Ruskej federácie. Tento článok hovorí o zložitosti, ktoré musíte zvážiť pri výsadbe hrozna, ako zvoliť správny spôsob, ako ho zasadiť a čo robiť, aby sa sadenice dobre rástli.

Dva hlavné metódy výsadby hrozna — každý je ideálny pre určité podmienky

Neopierajte pristátie na svojom mieste hroznových kríkov len preto, že neviete, ktorý spôsob pristátia je pre tento prípad vhodný. V skutočnosti to nie je ťažké určiť a výsledkom správneho výberu bude veľká úroda chutných bobúľ. Musíte si zvoliť spôsob výsadby hrozna, riadeného informáciami o klíme, v ktorých vinič bude rásť.

Ak v tejto oblasti v tejto oblasti padá veľké množstvo snehu, ktoré dokáže pokryť korene blízko povrchu Zeme a chrániť ich pred mrazom, a v lete slnko silne nezahrieva pôdu a ak podzemná voda prechádza vysokou vodou , je lepšie zasadiť hrozno do hrebeňov. Táto metóda má veľa výhod:

Menej pravdepodobné zaplavia korene;

Pôda a korene sa rýchlo zahrievajú na jar;

Korene a celý krík sú vybavené dobrým leteckým režimom.

Ak sú zimy v regióne notoricky známe, slnko v lete dobre zahreje zem a podzemná voda je hlboká, môžete počkať na dobrý výsledok pri výsadbe hrozna v zákopoch. Výhody výkopu pristátia:

Týmto spôsobom výsadby rastliny je vhodné na vodu;

Korene sú dobre chránené pred mrazmi, a to aj pred malú zimu;

Nestabilné pružinové hrozno je možné zachovať návratovými mrazmi;

Je vhodné položiť vinič do priekopy.

Zasadenie hrozna v hrebeňoch

S touto metódou výsadby budú korene hrozna neustále vo vynikajúcich podmienkach vzduchu, vody a teploty. V daždi je riziko zamokovania koreňov minimálne a dodávka ich kyslíka sa vyskytuje po celom hodinách. Koreňový systém v priaznivých podmienkach rastie rýchlo a smeruje do hĺbky aj v šírke priekopy,

Na správnu výsadbu by ste mali pripraviť špeciálnu pozemnú zmes blízko neutrálnej reakcie. Aby ste to dosiahli, zmiešajte hlinky odobraté v rovnakých častiach, zmes piesku s štrkom a humusom a pridajte hnojivá, ako je superfosfát a síran draselný. V tomto základe môže zrážky voľne preniknúť do najnižšej vrstvy.

Z výslednej pôdnej zmesi sa nalievajú zbavenie, do ktorej sa zasadia hrozno. Dostatočná výška hrebeňa je 30 cm a najlepšia šírka v základni je 1 m. Sklon hrebeňa by mal byť jemný, aby na ňom bol sneh lepší a vykonáva funkciu chránenú teplom. Vďaka snehovému perie je pôda v takýchto hrebeňoch vždy voľná a teplá. Ale ak je v zime málo snehu a počasie je mrazivé, odporúča sa zakryť hrebene vlnitým lepenkou alebo ich zasiať špeciálnymi rastlinami — gidraty, ktoré sa dajú odstrániť na jar.

S touto metódou pristátia, aby boli vrcholové obliekanie a zalievanie veľmi prospešné s rastlinami, musia byť malé kúsky kovovej rúry vykopané do svahov hrebeňa asi 30 cm. priemer. A aby ste zlepšili vzduch a tepelnú rovnováhu, môžete sa kopať do hrebeňov prázdne fľaše s krkom dole.

Zasadenie hrozna v jamách

Odborníci zvažujú najlepší čas na zasadenie hrozna skoro na jar, ale ak sa plánuje zasadiť do výkopu, bude potrebné ho pripraviť na jeseň. Je lepšie zasadiť hrozno, takže počas dňa ho slnko rovnomerne osvetľuje. Takéto pristátie bude, ak zákopy vykopávajú smerom od juhu na sever.

Výkopy sa zvyčajne kopajú vo vzdialenosti 2 metre jeden od druhej a ich hĺbka a šírka v ideálnom prípade by mali byť pol metra. Naplňte pripravené zákopy špeciálne pripravenou hlinenou zmesou. Vrstva hrubého piesku alebo malých kameňov je usporiadaná na dno, aby sa lepšie prevzdušovala a odvodňovala.

Tiež, bližšie k dne, najväčšia koncentrácia minerálnych hnojív pridaná do hlinenej zmesi — síran draselný a superfosfát by mal. Toto usporiadanie hnojív umožní koreňom dostávať lepšiu výživu, čo znamená, že to ovplyvní plodina dobre.

Hlinená zmes na vyplnenie priekopy je pripravená v rovnakých rozmeroch z humusu, hornej vrstvy záhradnej úrodnej pôdy, hrubého piesku a štrku rieky. Pri vyplňovaní touto zmesou priekopy musí byť dobre stlačená a naliat.

Pri výsadbe kríkov s mierne sušenými koreňmi ich musíte chvíľu držať (asi 2 dni) vo vode. Potom korene ponorili špeciálne pripravenú zmes hnitého hnoja (1 časť) a hliny (2 diely).

Ak sú korene otvorené, neschali, ale mierne sa vyrástli, pred výsadbou ich musia byť odrezané na 20 cm.

Ak sa hrozno vysadia na jeseň, zem je dobre prefúknutá, napojená teplou vodou a potom sa schvaľuje, aby sa predišlo nadmernému sušeniu. To sa nedá urobiť v severných regiónoch, pretože riziko sušenia je malé, aj niekedy ho môžete nechať neopustiť.

Na jar odborníci odporúčajú, aby dosiahli rýchle zahrievanie koreňov a dobrý vývoj kríkov, posypte koreňmi 10 centimetrovej vrstve pripravenej pôdnej zmesi, prikryte ich mulčovaním a filmom, ktorý sa počas počas nástup neustáleho v teple. V podmienkach vyhrievanej pôdy, v teplom a vlhkom prostredí sa korene vyvíjajú oveľa rýchlejšie a rastliny sú silné a zvyšujú silu s vysokou rýchlosťou.

Rastlinné hrozno v zákopoch do rôznych hĺbok, v závislosti od zloženia pôdy. V ílovej pôde sú korene pochované vo vzdialenosti 20 cm a v piesočnatí — 50 cm. Pri tomto pristátí je vhodné používať špeciálne kolíky, ako pri výsadbe mladých čerešní, takže sadenice sú plynulejšie. Neskôr bude vhodné zviazať pestovaný a silný hroznový vinič k týmto kolíkom.

Ak si vyberiete metódu výsadby hrozna, riadeného týmito jednoduchými pravidlami a starostlivosť o rastliny v súlade s nimi, odmena za horlivosť bude dobrou úrodou chutných šťavnatých bobúľ.