Začali ste opravy, vypočítali ste odhadované výdavky a výsledok sumy sa ukázal ako veľký. Omietnutie stien zakúpených v obchode s hotovou zmesou, ukázalo sa, že pre vás nie je cenovo dostupná. A teraz, zastavte sa na polceste. V žiadnom prípade. Môžete variť omietkový materiál sami. A neprispieva k výskytu vážnej medzery vo vašom rozpočte. Okrem toho existujú časté prípady falšovania hotových zmesí. Vy sami dosiahnete kvalitnú omietku.
Spomíname na najobľúbenejšie materiály, ktoré sa použili na hneď na riešenie. Je samozrejmé, že nemáme doma na sklade. Ideme na trh s výstavbou a získavame jednoduché komponenty — cement, piesok, hlinka a vápno.
Doma začíname robiť sadru.
Astringent majetok z toho je spojený s hlinkou, cementom alebo vápnom. Piesok pôsobí ako výplň. Pripravujeme roztok založené na vode.
Použitie jedného spojiva a jedného výplne je bežné. V niektorých prípadoch sa používajú dva v závislosti od úloh nastavených v type riešení.
Z toho, čo sa prijímajú proporcie komponentov, sa získavajú rôzne typy roztokov. Zvyčajne sú tri z nich.
Budeme charakterizovať všetkých. Zvážte výhody a nevýhody každého z nich:
— Keď sa pridáte vyššie, väzbová zložka sa získa konzistenciou tukového roztoku. Následne sa po vyschnutí objavujú trhliny na stenách;
— Dosiahnutie optimálneho pomeru astringentu a plniva dokáže získať normálne riešenie;
— Najhoršie — najživejšie — chudé. V ňom je výplň v menšom množstve, ako sa odporúča. Takéto nadmerné úspory nevedú k ničomu dobrému. Priehrada vyjde zle, nadmerne krehká a na stenách nebude dlhá doba.
Je to teoreticky jasné, ale ako zistiť, aký typ sa v praxi objavuje. Z tohto. Je pre nich, že určíme, že sme sa pripravili. Trowel spúšťame do výslednej zmesi. Ak vidíte lepenie kusov, potom je roztok v kompozícii tučný. Pri absencii viditeľnosti sklonu máte chudé riešenie.
Normálnosť roztoku je indikovaná prítomnosťou tenkého sadrového filmu na prístavbe.
Najlacnejšie a najobľúbenejšie riešenie pripravené z osvedčenej suchej zmesi, piesku a cementu. Pri použití cementu súvisiaceho so značkou M-400 je najoptimálnejší pomer cementu 1 až 3.To znamená, že musíte vziať 3 časti piesku a pridať k nemu 1 časť cementu.
Voda sa najprv nepridá, miešanie je suché suchým spôsobom. Potom voda postupne pridáva, až kým sa nezíska daná konzistentnosť. Potom môžete pridať lepidlo na základe PVA.
Pri použití vápna sa pripravuje vápna pasta, ktorá sa pridá do piesku. Je dosť problematické zistiť, či je omietka normálna. Vápno, ako viete, má iný stupeň obsahu tuku.
Postupujte podľa ďalšieho pravidla. Je potrebné kontrolovať proces a postupne pridávať piesok. Zvyšujúca sa pevnosť sa dosahuje pridaním cementu k nemu rýchlosťou 1 kg počas 10 kg pripravenej zmesi.
Limelová omietka je pripravená podľa podobnosti odporúčaní pre vápno. Pomer pridaných množstiev, podané podiely priamo súvisia s obsahom tuku v omietke. Aby bol silnejší, pridáva sa cement.
Pri príprave je potrebné vziať do úvahy veľa faktorov. Rozdiel pre aké podmienky sa použije na externú prácu alebo pre interné. Povrchy, na ktorých sa používa, sú platné. Optimálne proporcie sú vybrané praktickým spôsobom.
Оставить коммент.