Materiály pre zvukové izolácie obytných priestorov

Materiály pre zvukové izolácie obytných priestorov

Materiály na izoláciu miestností od hluku sú veľké množstvo. O tom, ako neurobiť chybu s výberom, o ktorom budeme hovoriť v tomto článku.

Materiály na absorpciu hluku sú rôznych budov a tuhosti. Najjemnejšie absorbéry zvuku sú vyrobené zo sklenených vlákien alebo minerálnej vlny. Takéto materiály sa zvyčajne predávajú v kotúčoch. Patria sem bavlnená vlna, plsti a ďalšie. Medzi tvrdšie materiály spoločnosti

Najprísnejšie materiály sú vyrobené z granulovanej minerálnej vlny, pemzy, perlitu. Navyše, mäkšie absorpcie zvuku vo väčšine sú lepšie izolované miestnosť od hluku. Preto je v rezidenčnej konštrukcii a pri oprave apartmánov a chaty lepšie používať mäkšie absorpcie.

Napríklad minerálna vlna má veľmi dobré zvukové vlastnosti, ale je o niečo ťažšia ako sklolaminát a polyuretánová pena. Mimochodom, polyuretánová pena je veľmi dobrá pri ochrane pred šokovým hlukom, napríklad pred rachotou nôh susedných detí zhora, ale je takmer bezmocná, keď je izolovaná od iného hluku, napríklad pred hlasnými rozhovormi susedov. Tento materiál má tiež dobré tepelné izolačné vlastnosti. Preto sa polyuretánová pena najlepšie používa na izoláciu a šumovú izoláciu pohlaví.

K dispozícii sú tiež drevené a vláknité akustické platne. Sú to produkt s dvoma hraniciami vo veľkosti 500 x 500 alebo 500×1000 milimetrov. Zvuk sa absorbuje horšie ako minerálna vlna a sklenené vlákna a tento materiál je tiež horší v požiarnej odolnosti. Hlavným plusom je nízka cena.

Pri výbere konkrétneho materiálu by sa malo riadiť nielen vlastnosťami, ktoré sa vyskytujú v cene a zvuku, ale aj niektorými inými vlastnosťami materiálu. Napríklad starnutie a požiarna odolnosť.