Tekutá tapeta — nanášanie a starostlivosť o ne, aby ste dosiahli maximálnu životnosť

Priestranný pre kreativitu je jednou z nevyhnutných požiadaviek na moderné povrchové materiály. Liquid tapeta, ako sa uplatňovať, ktorá je opísaná v tomto článku, je jednou z možností dekorácie na stene, ktorá poskytuje veľké pole pre let tvorivej fantázie.

Čo je tekutá tapeta?

Tento neobvyklý materiál na prvý pohľad je jedným z druhov dekoratívnej sadry. Zloženie suchej zmesi — a takto vyzerá tekutá tapeta pôvodne, obsahuje celulózu, adhezívne aditívne vlákna, ako aj rôzne dekoratívne komponenty, ako sú suché riasy, iskry alebo drobky drevnej kôry. Presne to je to, čo je komponent pridaný do materiálu, ktorý závisí od jeho konečnej ceny. Napríklad francúzska tekutá tapeta s prírodnými bavlnenými vláknami bude v dôsledku toho stáť asi 2000 rubľov na 1 m2. Kvapalné tapety sa predávajú v malých priehľadných vreckách, jeden balenie je v priemere 4 m2 pri nanášaní vrstvy jedného centimetra.

Môžete použiť tekutú tapetu v akejkoľvek miestnosti vrátane detských izieb a v kuchyniach. Pretože všetky komponenty tapety sú výlučne v prírodnom pôvode, zmes nemá zápach a je bezpečná pre ľudí. V prípade, že sú steny v kúpeľniach zdobené tekutá tapeta, môžu byť pokryté bezfarebným lakom založeným na vode ako dodatočnú ochranu.

Výhody a nevýhody tekutej tapiet

Materiál má vysokú plasticitu a adhéziu, čo vám umožňuje používať ho nielen na párne, ale aj v zakrivených oblastiach stien, bez toho, aby sa vytvorili neestetické švy. Malé povrchové nedostatky, ako sú malé trhliny a nezrovnalosti, sa po nanášaní tekutej tapety stávajú nenápadnými.

Hlavné výhody tohto povrchového materiálu tiež zahŕňajú zvýšený zvuk — a tepelnú izoláciu, schopnosť „dýchať“, absorbovať vlhkosť a odpudzovať prach, odolnosť proti mrazu. Okrem toho tekutá tapeta nie je palivo, neabsorbujte rôzne pachy a nevyhorí na slnku. Povrch steny, na ktorej sa tento materiál aplikuje. Môžete odstrániť tekutú tapetu zo steny rovnakým spôsobom ako jednoduchý papier.

Mať tekutú tapetu a ich nedostatky. Nie sú dostatočne odolné voči mechanickým vplyvom — je ľahké ich poškriabať. Pri nátere lakom sa tekutá tapeta stáva menej náchylnou na znečistenie a poškodenie, ale strácajú priepustnosť pary a stanú sa solídnymi dotyk. Pomerne vysoká cena v porovnaní s bežnou tapetou je ďalšou nevýhodou tohto typu povrchu.

Kvapalná tapeta: Aplikácia

Kvapalné tapety, ktorých aplikácia je pomerne jednoduchá, vyžaduje počiatočnú prípravu povrchu. Stena, na ktorej sa budú uplatňovať. V prípade, že výška stien steny presahuje hrúbku údajnej vrstvy nanášania tapety, odporúča sa ich zarovnať pomocou omietky. Je tiež potrebné starostlivo skontrolovať steny, či nie sú vyčnievajúce kovové prvky, pretože nakoniec povedú k vzhľadu žltých škvŕn na povrchu. Ďalšia nuancia — povrch, na ktorý sa aplikujú, by mal mať bielu farbu, takže sa odporúča očariť zložením rovnakej farby alebo spracovať v niekoľkých vrstvách s akrylom priméru. Teplota v miestnosti, kde sa vykonáva práca s kvapalnou tapetou.

Ak okrem samotnej tekutej tapety stále existujú nejaké suché látky, ako napríklad tónovaný prášok, mali by ste ich zmiešať, až kým sa voda nezriedi. Potom sa musí zmes naliať do vody, ktorej teplota, podobne ako jej číslo, je uvedená na obale; Najvýhodnejšie je zmiešať tekutú tapetu. Zmiešaná zmes je naplnená počas času odporúčaného výrobcom v plastovom vrecku a potom sa opraví na úplne homogénnu hmotnosť.

Ak chcete použiť kompozíciu na stenu, musíte si vziať malé množstvo a nanesiť ju na stenu rukami alebo kelmou. Potom sa musia vyhladiť plastovým polovičným mlynom, takže hrúbka vrstvy je približne 1-3 mm. Je potrebné vypočítať množstvo požadovanej zmesi tak, aby jedno uznanie stačilo na spracovanie celej steny z rohu do rohu, pretože kompozície v rôznych vreckách sa môžu mierne meniť farbou.

Čas úplnej suchej tapety je od jedného do troch dní. Po tejto dobe je možné ich povrch lakťovať. Starostlivosť o takýto povlak je veľmi jednoduchý — môžete ich vyčistiť bežným vysávačom bez toho, aby ste vytvorili silný tlak. Tapeta ošetrená lakom sa odporúča utierať vlhkou špongiou. S náležitou starostlivosťou a starostlivosťou bude tekutá tapeta trvať najmenej 10 rokov.