Zvýšime záhradu Apple — všetko o výsadbe jesenných jabĺk

Názov schopnosti položiť si vlastnú záhradu, veľa rastlinných stromov jablkov, ktoré prinášajú krásne ovocie na štvrťstoročie, inak viac. Apple strom je najobľúbenejší strom v záhrade, ktorý sa oceňuje pre produktivitu a ľahkú starostlivosť. Jednoduchosť však neznamená porušenie technológie pre starostlivosť, zúčtovanie, očkovanie, prevenciu a liečbu chorôb. V tomto prípade by ste mali mať potrebné znalosti a zručnosti o poľnohospodárskej technológii výsadby a opúšťania stromov jablkových stromov, ktoré sú za týchto podmienok dokonale rastúce a plodné.

V závislosti od prítomnosti sadeníc sa môžu vysádzať jablkové stromy, počínajúc začiatkom jari a končia na hlbokej jesene. Apple stromy dokonale zakorenili počas jarného pristátia v zóne bezblackej Zeme, dokonca aj v podmienkach minimálnych jesenných zrážok a chladného počasia. Jesenný čas v roku však poskytuje optimálne podmienky pre výsadbu stromov. Dôvodom je skutočnosť, že koreňový systém má možnosť postupne sa pripraviť na aktívne obdobie rastu. Existuje základné pravidlo. Na jar by sa jablko malo vysadiť pred prebudením púčikov a na jeseň, keď padajú listy.

Jesenné pristátie sa vykonáva za poveternostných podmienok neprítomnosti denných mrazov. Samotné pristátie sa vykonáva 15 dní pred nimi, čo vám umožňuje úspešne vytvoriť nový koreňový systém.

Ak potrebujete profesionálneho pána, použite výmenu Takemaster’s Exchange. ruka.

Prípravné práce na výsadbu jabĺk

Koreňový systém jabĺk netoleruje bažinaté pôdy a obsah veľkého počtu kameňov. Pôda by mala byť skokmi na penetráciu vody a nasýtenie vzduchu. Vzhľadom na vlastnosti koreňového systému Apple Tree bude optimálne miesto pre neho tam, kde je podzemná voda v hĺbke viac ako 2 metre. Pri kladení jablkovej záhrady by ste mali použiť označenie: vzdialenosť medzi stromami — 3 metre, riadok — 6 metrov.

Miesto výsadby jabĺk sa pripravuje mesiac predtým. Za týmto účelom sa na vybranom mieste vykopáva jama so strmými stenami, nie 0,5 metra a šírka 1 metra. Zároveň by sa mala úhľadne rozdeliť vrstva humusu a menej úrodná vrstva. Uprostred dna pripravenej jamy, drevená, zaostrená a spálená, na konci kolíka do hĺbky najmenej 5 cm je poháňaná. Dĺžka vkladu sa vypočíta tak, aby vyčnieva z jamy do 40 cm. Takmer podiel by mal mať dĺžku 1,45 — 1,5 m.

Ďalej sa na výsadbu vykonáva príprava pôdnej zmesi. Na tento účel použite úrodnú časť humusu, ku ktorej sa pridáva humus, rašelina, kompost. Do zmesi sa môžu pridať aj organické hnojivá a je možné pridať piesok pre ťažké ílové pôdy. Pripravená zmes zaspáva mesiac pred výsadbou v pripravenom diere, takže nad povrchom sa vytvorí malý hrb. Zvyšok zmesi je ponechaný a ak dôjde k silnému zmršťovaniu pôdy, naleje sa so zvyšnou pôdnou zmesou. Zostávajúca časť neplodnej pôdy je usporiadaná okolo kmeňa stromu pozdĺž línie pristávacej jamy vo forme ochranného valca.

Rozdiely v pristávacej jame v závislosti od zloženia pôdy

Ak má pôda ílovú štruktúru, potom sa zvyšuje hĺbka výsadbovej jamy na tvorbu drenážnej vrstvy, ktorá je vyrobená z kameňov, plechoviek, častí drevených útržkov, ktoré poskytnú koreňovému systému správne množstvo živiny a vzduch;

Ak sa v pristávacej jamke nevyrába vrstva drenáže, jej šírka sa zvyšuje bez zmeny v hĺbke 0,4 m., ktorý bude chrániť koreňový systém pred okyslením;

Ak má miesto pristátia piesočnatá pôda, potom je v výsadbovej jamke potrebné vyrobiť vrstvu na zadržanie vlhkosti z hliny alebo riečneho mule.

Ak v mieste pristátia je úzka prítomnosť podzemnej vody (hĺbka až 1,5 m), prípravné práce na výsadbe sú obmedzené na jednoduché kopanie pôdy, výsadba sadeníc nie je miernou hĺbkou.

Ak pôda prechádza v hĺbke menej ako 1,5 metra, sadenica sa vysadí v predpísaných kopcoch, ktoré majú výšku a priemer najmenej 1,5 m.

Hodnotenia spoločností na opravu bytov, stavby domov z lepených trámov, opravy fasád a inštalácia strechy

Najdôležitejšou časťou je výsadba sadeníc v pristávacej jamke

Každé sadenice, kúpené alebo pestované nezávisle, starostlivo preskúmajte pred pristátím. Ak sú strihy koreňového systému biele farby, potom je nažive a priblíži sa k pristátiu, ak hnedá, potom bola sušená alebo podľahnutá účinkom mrazu. Tento stav koreňového systému nie je problém. Všetky poškodené časti sú vyrezané a pár centimetrov je prerezaných na živú časť.

Výklenok sa vyrába v predpakovanej pristávacej jamke, ktorá je úplne v súlade s koreňovým systémom sadeníc. Pred sadenicami na sedadle sa otvor naleje čistou pôdou, aby sa chránili mladé korene pred popáleninami s hnojivami. Semenáky sa musia umiestniť na severnú stranu pristátia a krk stonky by mal vyčnievať cez pôdu 5 cm. Krk stonky sa nachádza na hranici zmien vo farbe koreňov a hlavne sadenice. Túto líniu nemožno prehĺbiť do zeme, pretože to povedie k zhoršeniu rastu dreva a nepravidelných plodín v budúcnosti. Vzťahuje sa aj na chybu príliš vysokej polohy linky kmeňa. To povedie k zlej saturácii koreňového systému s vlhkosťou v horúcich dňoch.

Keďže prax ukazuje výsadbu jabĺk, je najlepší v páre, keď jeden reguluje hĺbku sadeníc a druhý rovnomerne má vyplnenú pôdu. Po naplnení pôdy sa jej jednotné tesnenie vykonáva. Na tento účel použite metódu malého vertikálneho otriasania sadeníc, čo vedie k rovnomernému zhutneniu pôdy v koreňovom systéme. Zlé zhutnenie pôdy vedie k výskytu vzduchových zátky a vysychajúc koreňový systém.

Po zapečatení sadeníc v pristávacej jamke je podväzok na stán. To podporuje sadenicu a nedovolí mu usadiť sa. Na konci sa do vytvoreného otvoru nalialo niekoľko vedier vody a po jeho absorpcii je povrch mulčovaný. Na tento účel môžete použiť humus alebo zostávajúcu pôdu. Následne sa v závislosti od poveternostných podmienok po 1 až 3 dňoch vykonáva pravidelné zalievanie sadeníc, čo vedie k saturácii koreňového systému vlhkosti a jeho dodatočné zhutnenie v pôde. Ak zrážky pôdy viedli k prehĺbeniu hlavnej línie sadenice pod pôdou, potom je úhľadne zdvihnutá a výsadba sa naleje. Od augusta je hojné zalievanie zastávok sadenice.

V skutočnosti výsadba sadeníc z jabĺk nepotrebuje špeciálne zručnosti, ale mali by ste jasne sledovať technológiu a pozorovať klimatické a pozemné charakteristiky. Všeobecne platí, že správne pripravená výsadba a pôdna zmes poskytuje krásny rast dreva a vynikajúce ovocie.