Izolácia pre omietku — ako urobiť steny teplé a dokonca aj

Dnes je najbežnejším spôsobom, ktorý sa používa na zahriatie domu. Okrem úspory tepelnej energie v dome zvyšuje životnosť budovy, znižuje náklady na údržbu domu a zabraňuje korózii zosilnenia v stenách betónu.

Typy izolácie steny pre steny

Aplikácia tepelnej omietky UMKA — Video

Hlavný únik tepla v budovách sa vykonáva cez steny. Izolácia významne znižuje potrebnú hrúbku stien, zatiaľ čo zachováva všeobecnú tepelnú vodivosť štruktúry, súčasne znižuje zaťaženie základu. Preto pri zahrievaní stien sa zabezpečí zníženie nákladov na výstavbu.

Tepelná izolácia priestorov sa môže vykonávať pomocou rôznych materiálov. Sú rozdelené podľa fyzikálnych charakteristík (odolnosť proti opotrebovaniu, tvrdosť, hustota, hmotnosť) a na materiáli (polystyrénom, penové sklo, minerálna alebo troska bavlnená vlna, sklo vlákna, čadičové dosky a iné materiály).

Charakterizácia vojnovej izolácie

Video predstavuje tipy na izoláciu suterénu a suterén domu

Na izoláciu fasád, po ktorých nasleduje omietky, sa používajú tieto materiály:

Minerálna vlna, je vyrobená z odpadu metalurgických toxínov. Jeho rozlišovacím prvkom je vysoká priepustnosť pary, nezodpovednosť, nízka biologická a chemická interakcia s cudzie látky. Výsledkom je, že s interakciou minerálnej vlny s baktériami a hubami. Pevné a polo -hardové dosky sa vyrábajú z minerálnej vlny. Vyrábajú sa obidve lamely — vlákna sa nachádzajú kolmo a jednoduché.

Polystyrén, je vyrobený z odpadových produktov, jedná sa o najlacnejšiu izoláciu. Čím vyššia je jej hustota, tepelná vodivosť je nižšia a čím silnejší materiál. Má vynikajúce tepelné izolačné vlastnosti, ale nie dostatočne ohnivé a nemá odolnosť proti mechanickým vplyvom. Pri spaľovaní tvorí toxický žieravý dym, ktorý je pri používaní budov vo vnútri obzvlášť nebezpečný pri používaní budov vo vnútri pri zahrievaní. Na zvýšenie požiarnej bezpečnosti pri zahrievaní domu sa používajú špeciálne separácie minerálnej vlny. Je pohodlnejšie a ľahšie pracovať s kachľovými kachľami polystyrénu, je ľahko rezané a leštené zložité architektonické prvky, ako sú pilastre, doštičky, rímsy, sa dajú vykonávať na fasádach. Pokiaľ ide o extrudovanú polystyrénovú penu — pri jej používaní by dom mal byť vybavený vysokým prívodom a vetraním výfukových plynov.

Čadičové dosky sa vyrábajú na základe super -thin čadičového vlákna. Ako spojivo sa používa bentonitová hlina. Tento materiál sa vyznačuje vynikajúcimi zvukovými a tepelnými izolačnými vlastnosťami; má vysokú hustotu; Oheň -bezprostredný, nekompromisný, ohnivý; Neužíva vlhkosť, neobsahuje spojivá série fenolu; odolný voči deformácii; Má vynikajúcu priepustnosť pary.

Penové sklo — univerzálny tepelný izolačný materiál. Charakterizované jednoduchosťou inštalácie, nenasýtenia, odolnosti, nízkej hustoty, vysokej pevnosti a ľahké spracovanie. Zachováva svoje vlastnosti na celé obdobie prevádzky objektu. Penové sklo, okrem tepelných izolačných vlastností, má vynikajúce hydroizolačné vlastnosti, vďaka ktorým je pri zahrievaní základy nevyhnutný materiál.

Izolácia steny pre omietku — ako na to

Lampy minerálnej vlny sú ideálne na izoláciu nerovných povrchov, ako aj tehlových stien. Povrch betónu buniek je výhodnejší ako zohriať dvoma -layer minerálnou vlnou, ktorá má na jednej strane tvrdý povrch a na druhej strane je miernejší. Vložte ju na stenu s mäkkou stranou, v dôsledku ktorej budú všetky nezrovnalosti domu pevne naplnené. Pri použití minerálnej vlny na vonkajšiu izoláciu domu je povrchová úprava vykonávaná polymérnymi omietkami vyrobenými na kremičitan alebo silikónovej báze, ako aj minerálnych zmesí. Tieto omietky majú vysokú vodivosť vodnej pary.

Keď je na povrchu namontovaná izolácia pre steny pre omietku, posilňujeme ju. Opravujeme posilňovaciu sieťou špeciálnou plastovou držiakom. Zaskrutkame upevňovač do steny, ktorá sa nosí zaťaženie, a zafixujeme sieť a izoláciu na povrchu klobúkom. Po dokončení posilnenia steny začína štuku fasády pre izoláciu.

Omietka v izolácii je taká jednoduchá ako obvykle. Aby sme na stene získali dokonale rovný povrch. Potom, pozdĺž celej steny zdola nahor, systematicky aplikujeme pracovné riešenie systematicky. Ak je hrúbka omietky vyššia ako 15 mm, potom sa pracovná malta dosiahne v dvoch fázach. Okamžite označujeme roztok na stene tak, aby jej úroveň asi 10 mm nedosiahla hrebeň majákov, potom ho vyrovnávame s polovičnou periou.

Po vytvrdnutí prvej vrstvy pracovného riešenia sa dostaneme k konečnej aplikácii omietky. Vyriešime roztok s miernym prebytkom a vyrovnávame ho pravidlom, čo s jeho koncami spočívame na profiloch majáka. Nástroj sa musí pohybovať zdola nahor, neustále ho mierne triasol do strán, bez toho, aby sa oddelil od majákov. Roztok odrezaný pravidlom sa vráti do nádoby. Po prechode na mieste sú výsledné dutiny a umývadlá vyhodené zmesou a prechádzajú pravidlom.

Aby mali horné vrstvy omietky mať dobrú základňu a v tomto procese neplávajú, omietka sa musí začať zdola a dokončiť sa hore na hornej časti.