Maľba RAUR PLASTER vám umožní premeniť byt na múzeum umenia

Mnoho ľudí verí, že maľba na surovej omietke je strata času, ale to tak nie je. Ako často, vstupujeme do chrámov, vidíme celé „obrazy“ na stropoch a stenách — vynikajúce fresky, ktoré sa nachádzajú takmer vo všetkých krajinách sveta: Egypt, Francúzsko, Nemecko, Španielsko. Je pravda, že v našej krajine sa na toto umenie na chvíľu zabudlo, dnes však získava nový „obrat“. A ak sa všetko robí správne a podľa pravidiel, potom dokonca aj umelci Vatikánsky.

Maľovanie na dekoratívnej omietke — odhaľujeme tajomstvá majstrov

Video predstavuje umelecký dekoratívny obraz

Mnohí si môžu len potriasť ramenami a pýtať? Stojí za to však predstavovať takúto situáciu — Majster vykonal všetku potrebnú prácu a po doslova roku sa steny začali rozpadať a všetka „krása“ klesla? A až potom, keď je potrebné vykonať ďalšie opravné práce, zistíte, že niečo sa urobilo nesprávne. Preto by ste mali vedieť, ako sa maľba omietky vykonáva, aby ste počas práce mohli monitorovať, ako sa všetko deje.

Pred použitím povrchovej úpravy je potrebné „skresliť“ povrch stien čo najpredávanejší “. Toto je však jedna zo štádií prípravy. Potom je potrebné zvlhčiť omietku, ktorej roztok musí obsahovať buď veľký piesok, alebo nasekaný malými kúskami slamy. Ďalej by sa mala zmes aplikovať na pracovnú plochu, vrstva je asi dva až tri centimetre, zatiaľ čo nie je potrebné ju utierať — koniec koncov, strop a steny by nemali byť hladké. Maximum, ktoré je možné urobiť, je prevrátiť tvrdý valček na povrch alebo mierne porazený dreveným pruhom, ktorý vám umožní trochu tlmiť roztok a tiež zlepšiť adhéziu pre následnú adhéziu do ďalšej vrstvy.

Aplikovali sme prvú vrstvu materiálu. Tu sú otázky okamžite od tých, ktorí sa prvýkrát rozhodli vykonať surovú sadru: prečo toľko vrstiev, možno jednej veci stačí? Ale zvyčajne je položených 5-7 vrstiev, zatiaľ čo každá z nich by sa mala uplatňovať iba vtedy, keď predchádzajúca omietka vyschne 100%. A každá z nich by mala byť tenšia — napríklad posledná z vrstiev nedosahuje viac ako tri milimetre, zatiaľ čo by mala obsahovať najmenší piesok, bez slamy a fragmenty tehly.

Okrem toho by sa mala na tú časť steny aplikovať posledná vrstva, ktorú môže pokryť konečník naraz. Mimochodom, samotný „maľba“ by sa mala vykonávať podľa rovnomerného vlhkého materiálu, pretože sušenie, prestane absorbovať vlhkosť.

Maľba surovej sadry — čo ešte potrebujete vedieť

Dekoratívne nástenné maľovanie — video

Aj keď sa objavila forma takýchto dokončovacích diel, majstri fungovali veľmi rýchlo a vedeli, ako materiál „rýchlo“. Dnes umelci radšej pracujú premyslene a opatrne, nie v ponuke nikde. Okrem toho v modernom svete môžete najprv nakresliť na papier alebo používať počítačové programy, preniesť ho na povrch, ale skôr sa muselo všetko urobiť „okom“.

Po aplikácii obvodu môžete prejsť na použitie mäkších kefiek pre obrázok, zatiaľ čo musíte pracovať čo najjednoduchšie, inak môže hromada nástroja zničiť vrstvu samotnej vrstvy materiálu. Ale zároveň, keď pracuje „cez rukávy“, Majster zničí kresbu v dôsledku mazania samotnej omietky — ich komponenty sa môžu zmiešať, čo môže poškodiť konečný výsledok.

Alternatívne nástenné metódy

Ako vidíte, tento proces je dosť komplikovaný, dlhý a mal by sa vykonávať veľmi opatrne, so znalosťami všetkých malých vecí a nuancií. Existuje však iná metóda — maľovanie suchým materiálom. Jeho hlavná výhoda v rýchlosti práce, pretože zmes sa musí aplikovať ihneď po vyschnutí vrstvy. Je pravda, že riešenie by malo byť špeciálne — založené na lepidle kazeínu. Musí sa ho použiť niekoľkokrát, ale tu je možné použiť takmer všetko: lepidlo, olej a môžete si tiež kúpiť dočasný čas. Všeobecne platí, že si len môžete vziať a maľovať omietku, nebude to však vyzerať tak krásne.

Majstri s nimi uniesli všetky svoje tajomstvá, pretože pri maľovaní najslávnejších štruktúr a budov používali svoje vlastné obrazy. Ale nemali by ste zúfalstvo — v moderných stavebných obchodoch ľahko nájdete niečo najvhodnejšie, hlavná vec je, že výsledkom je ten, na ktorý čakáte.