Použitie vzduchového ventilu

Počas výstavby vidieckeho domu je dôležité správne nainštalovať potrubie a nakonfigurovať ho. Ak je dom na výške viac ako jedno poschodie — práca s kladením a zriadením potrubia je výrazne komplikovaná.

Kanalizácia v vidieckom dome by nemala vytvárať nepríjemné rozkvitnené zvuky, nemalo by nechať nepríjemné pachy do obytných priestorov. Na splnenie týchto povinností existuje vzduchový ventil. Toto zariadenie pomáha predchádzať zvukom a pachom z kanalizačných potrubí.

Princíp prevádzky vzduchového ventilu

V budove s viac ako jedným poschodím musí byť ventilácia prítomná v kanalizačnom systéme. Najčastejšie sa vzduchový ventil používa na vykonávanie ventilačných prác, zabudovaných do potrubného systému. Počas akéhokoľvek odtoku vody do kanalizácie sa v rúrke objaví proces výtoku vzduchu, čo znamená vytvorenie nepríjemného hluku. Vzduchový ventil slúži na zarovnanie tlaku v kanalizačnom potrubí čerpaním chýbajúceho množstva vzduchu do neho. Práca ventilu je úplne tichá a pri používaní toalety alebo kúpeľne nevytvára ďalšie nepohodlie.

Z čoho pozostáva ventil

Vzduchový ventil je vďaka svojmu jednoduchému dizajnu veľmi ľahko nainštalovaný do kanalizačného systému. Základom je prípad vyrobený z polyetylénu. Na strane puzdra sa nachádza špeciálny otvor, ktorý slúži na cirkuláciu vzduchu. Tyč, ktorá, ak dôjde k rozdielu v tlaku, otvára otvor v kryte. Na tyči je tesnenie vyrobené z gumy, ktorá slúži na obmedzenie pohybu a vytváranie plynulosti.

Typy ventilov

Vzduchové ventily sú podmienečne rozdelené na dva typy. Anti -wacuum a automatické. Prvý sa používa vo veľkých a komplexných kanalizačných systémoch. Vie, ako prepustiť vzduch do potrubí a prepustiť ho z kanalizácie. Automatický vzduchový ventil sa najčastejšie používa v súkromných obytných budovách. Používa sa iba na odstránenie prebytočného vzduchu z kanalizačných potrubí. K dispozícii je tiež kombinovaný variant ventilu, ktorý obsahoval všetky výhody predchádzajúcich ventilov.

Inštalácia CALP

Inštalácia kanalizačného vzduchového ventilu je podobná inštalácii takmer akéhokoľvek vhodného pre potrubie. Miesto inštalácie je vybrané v závislosti od údajného účinku. Ventil je možné nainštalovať tak na obsluhu celého potrubného systému v budove, ako aj na obsluhu samostatnej jednotky. V prípade prvej možnosti je ventil nainštalovaný v podkroví.