Potreba prirodzenej ventilácie vlastnými rukami

Štandardná schéma prírodnej ventilácie je uvedená na fotografii nižšie.

Výrok

Podstata ventilácie spočíva v kontinuálnom výmene vzduchu, t. e. Domáci vzduch by mal byť neustále nahradený ulici. Prírodná výmena je uľahčená rozdielom v tlaku a teplote v miestnosti vzhľadom na ulicu. Najjednoduchší spôsob vetrania, vetranie nie je vždy pohodlný, najmä v zimných mrazivých dňoch.

Pre nové budovy sa ventilácia poskytuje vo fáze návrhu. V už postavenom dome musíte takýto systém namontovať osobitne.

V dome musia byť nainštalované najmenej 2 kapucne. Bude to mať dobrý vplyv na účinnosť prirodzeného vetrania miestnosti. Je obvyklé ich nainštalovať do kuchyne alebo v kúpeľni.

Základné požiadavky na prírodné vetranie:

Navrhnuté vetranie v zime by nemalo vzduch vzduch sotva ochladiť;

stálosť výmeny vzduchu s ulicou;

Čerstvý vzduch musí byť pokrytý maximálnym počtom stavebných priestorov;

Špinavý vzduch a prebytočná vlhkosť z miestností by sa mala odstrániť čo najrýchlejšie;

nedostatok návrhov.

Typy prírodných vetraní

Prírodné vetranie sa dá podmienečne rozdeliť na organizované a neorganizované. V každej miestnosti v každom prípade existuje výmena vzduchových hmôt medzi vonkajším a vnútorným priestorom miestnosti. K tomu dochádza v dôsledku rôznych únikov a „dýchania“ stien. To všetko sa vzťahuje na neorganizovanú ventiláciu. Zvyšok, ktorý je nainštalovaný, je organizovaný vetranie.

Súkromnou otázkou je, ako urobiť prirodzené vetranie v obývacom dome, môžete bezpečne odpovedať — prakticky v žiadnom prípade. Presnejšie vyjadrené, môžete ho urobiť paralelne s generálnou oprava miestnosti. Efektívny systém ventilácie sa dá získať uvedením do projektu ešte pred začiatkom výstavby.

Ventilačné kanály sú namontované do stien. Každý kanál by mal vstúpiť do miestností a mať cestu von. Jedným z výstupov je stiahnutie vonkajšieho vzduchu. Je potrebné ho umiestniť do nadácie asi dva metre od nadácie. Na odstránenie špinavého vzduchu z miestnosti je potrebný iný kanál. Je umiestnený čo najvyšší (na streche) a všetko z kapoty miestností sa do nej obmedzuje.

Ventilačné kanáliky sú vyrobené z kovov alebo plastových rúrok odolných voči korózii s obdĺžnikovým rezom. Konečné (výstupné) otvory vzduchových kanálikov sú uzavreté dekoratívnym roštom, aby sa vylúčili cudzie objekty. Na zimu môžete navyše nainštalovať systém vykurovania vzduchu. V už postavenom dome musia byť všetky kanály kvalitatívne zvýraznené, čo komplikuje celý proces.

Výsledkom je, že prirodzené vetranie s vlastnými rukami, zabezpečované stavebným projektom, je celkom skutočné a nevyžaduje veľké investície a komplexné vybavenie na inštaláciu. V budúcnosti bude ventilácia udržiavať zdravie všetkých členov rodiny.

Video — prírodná ventilácia v súkromnej chate

Veľa šťastia!